KIBRIS TEK YUMRUK OLDU: TÜRKİYE’YE KARŞI DEĞİLİZ
Erdoğan Kıbrıs’la neden çatışma körüklüyor
Başbakan Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs’lılara yönelik ‘besleme’ ifadesini kullanmasının ardından ortaya çıkan krizin Perşembe günkü raundunda; Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Kaya Türkmen’in görevden alınıp yerine Kıbrıs kamuoyunda tartışmalara neden olan Halil İbrahim Akça’nın atandığı açıklandı. Bu ‘atama’, Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs’ı Türkiye’den itelemek için bir planın içinde olduğunun işareti olarak yorumlanıyor.

 

SORUŞTURMA LİSTESİNDE ‘1’ EKSİK VAR
Tayyip’in ‘adamı’ Dink cinayetinin merkezinde
Teftiş Kurulu, gerekli koruma tedbiri alınmaması nedeniyle, görevlerini gereği gibi yapmadıklarını değerlendirilen Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer hakkında, görevi ihmal nedeniyle ön inceleme yapılmasının uygun olacağı kanaatine varmıştı.

 

ALBAY CENGİZ KÖYLÜ:
‘Bu belgeler aynı merkezden üretilmiştir’
Her iki sayfa dikkatlice incelendiğinde paragraf işaretleri, başlıklar, metin kutucuklarının ölçüleri ve kutunun altında yer alan sekme miktarının aynı olduğu görülüyor.

 

KİTLE ÖRGÜTLERİNDEN PARTİLERE GÜÇBİRLİĞİ BASKISI
Güçbirliği ateşi yakıldı
Siyaseti tamamen siyasi partiler belirliyor. Dolayısıyla ülkemizin geleceği bütünüyle onların elinde. Buradan siyasi partilere sesleniyorum: Ulusal olma çerçevesinde bu Cumhuriyete inanıyorsanız, “Bu Cumhuriyet bizim” diyorsanız yanyana gelin!

 

GENÇLİĞİN SESİ: SUSMUYORUZ, BİRLEŞİYORUZ, GELİYORUZ
TGB 5. yılını kutladı
“Susmuyoruz, Birleşiyoruz, Geliyoruz” sloganıyla düzenlenen dayanışma buluşmasında konuşma yapan siyasi parti temsilcileri ‘güçbirliği’ çağrısı yaptı.
Gecenin onur konuğu YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, “Biz yargıçlar ülkeyi kimin yönettiğiyle ve nasıl yönettiğiyle de ilgileniriz. Majesteye biat etmekten değil hukuk dağıtmaktan yanayız” dedi.

 

AKP’Lİ BELEDİYEDEN FENER-BALAT HALKINA HAKARET
‘Pis Kürtler’ demedikleri kaldı
Bölgeyi halktan habersiz ‘altın tepside’ Çalık Grubu’na sunan, belediyeye ait tüm kamu mallarını belediye başkanına devreden AKP’li Fatih Belediyesi, çöküntü bölgesi olarak gösterdiği Fener-Balat’tan ‘dar gelirli güneydoğu insanı’nı sorumlu tutarak ırkçılığını ortaya koydu.

 

İZMİR’DE BİR AYDA 180 YENİ ÜYE ve 10 YENİ TEŞKİLAT
İşçi Partisi rüzgârı hızlandı
İP Genel Başkan Yardımcısı “İzmirlilerin temel kaygısı, vatan ve Cumhuriyet’tir. Kimse İzmir’i çantada keklik de görmesin. İzmirliler, tarikatlara saygı duyanları, ‘Ordu silah bıraksın’ diyenlere itibar etmeyecektir”

 

 

ESKİ FBI DANIŞMANLARI YAZDI
CIA Gülen’e sponsor oldu
Paul Williams/ın bazı saptamaları:
1) CIA, Afganistan’dan Avrupa’ya ve ABD’ye eroin akışına, Gülen hareketine para desteği için izin vermekte.
2) CIA, Sincian Uygur özerk bölgesinin de dahil olduğu Orta Asya’da Amerikan şirketlerinin petrol ve doğal kaynaklara erişmeleri adına bir İslam devleti kurmak için çalıştı.
3) CIA, Usame Bin Ladin ile Doğu Türkistan İslami hareketini yaratmak için çalıştı.