Societe Generale ve Aviva: Türk tahvillerini almak avantajlı

Societe Generale ve Aviva: Türk tahvillerini almak avantajlı

17.2.2017 11:12 17.2.2017 11:10

Aviva Investors Global Service ve Societe Generale Türk tahvilleri hakkında olumlu görüş bildirdi

Aviva Investors Global Services'in Londra merkezli gelişmekte olan piyasalar borçlanma araçları müdürü Liam Spillane 15 Şubat tarihli notunda, "Eğer dış ortam genel anlamda piyasanın sabit ya da pozitif kalmasına izin verirse ve eğer gelişmekte olan piyasalar borçlanma araçlarına yatırımcı girişinden güçlü teknik destek görmeye devam edersek, Türkiye, olumsuz algı ve pozisyonlanma nedeniyle bazı benzerlerine göre daha iyi performans gösterebilir" dedi.

Spillane, "Piyasalar yıl başında Türkiye konusunda fazlaca ayı konuma geçti ve tartışmalı da olsa halihazırda bu durum bir derece sürüyor. Ancak, geçtiğimiz hafta görece güçlü performans bir kısım ağırlık azalt pozisyonlanmayı dışlamış görünüyor" dedi.

Societe Generale, Türkiye ve Meksika tahvillerinin not indirimi riskine karşın ucuz olduğunu kaydetti.

Societe Generale stratejisti Regis Chatellier, bilgilendirme notunda, bu ülkelerde artan volatilitenin, uzun pozisyonlara ek yapmadan önce beklemenin daha iyi olacağını işaret ettiğini kaydetti.

Güney Afrika'nın gelişen ülkeler arasıdna en büyük not indirimi baskısı altında olduğunu kaydeden Chatellier, Meksika'nın notunun bu yıl düşürülebileceğine dikkat çekti.

Societe Generale, geçen yıl S&P, Moody's ve Fitch'in 60 ülkenin notunu indirmesinin ardından, gelişen ülkelerin yarısının negatifnot görünümünde olduğunu kaydetti.

Bloomberg


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.51 5.53 4.91 4.71