20 Kasım Dama Çözümleri

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de..

20 Kasım Dama Çözümleri
A+ A-

Ahmet Murat Çelik

BU GÜN GÜNLERDEN

MUSTAFAKEMALPAŞA

Dama turnuvalarının tartışmasız en prestijli olanı, uluslararası dama şampiyonalarının başlangıcı, Dünya dama severlerinin buluşma noktası Mustafakemalpaşa dama şampiyonasının günü geldi çattı. En son 2019 Ağustos ayında yapılan ve Grand Master Göksel Kaya'nın şampiyonluğu ile neticelenen şampiyonadan günümüze 27 ay geçti. İki yılı geçen bu zaman zarfında dama topluluğu büyük bir özlem ve olgunlukla bu günü bekledi. 19-21 Kasım tarihlerinde yapılacak olan organizasyona kayıtlar alınmaya başladığında dama topluluğunun tamamını bir heyecan sardı.

Hasret dönemi o kadar uzadı ki kavuşma tarif edilemez bir mutluluğa dönüştü. Aslında bir çok spor dalında müsabakalar çok daha erken başlasa da bizim damamızda böyle upuzun bir ara olması süreci yönetme konusunda çok ta aktif olamadığımızın göstergesi. Oysa temaslı sporlar dahi bir yıldır oynanmakta. Umarım bundan sonrasında müsabakalarımız herhangi bir aksilik ve rahatsızlık olmadan uzun yıllar devam eder.

Ben bu yıl turnuvada olmayacağım. Lakin beni arayıp şahsen davet eden en başta MKP Dama Derneği Başkanı Sayın Mustafa Gürses'e yönetim kurulu üyesi Erol Özel'e Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri Necip Çelik ve Mahmut Özdemir'e, Son Şampiyon Göksel Kaya'ya ve damanın Yaşayan efsanesi en büyük şampiyon Faik Yıldız'a şükranlarımı borç bilirim. Sağ olsunlar var olsunlar.

Bu turnuvayı bizlere armağan etmek için özveri ile gayretlerini ortaya koyan Sayın Hayri Öztetikler ve Sadi Kurtulan başkanlarımızı Merhum Kemalettin Demirbaş, Osman Pıtır ve Ali Tayfur'u anmadan bu makaleyi kapatmak nankörlük olurdu. Onlar olmasa bu gün 21. si düzenlenen bu turnuva olmazdı.

Bu müsabakaların sporcu ve emekçilerine başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Mutlu hafta sonları diliyorum.

20 Kasım Dama Çözümleri - Resim: 1

20 Kasım Dama Çözümleri - Resim: 2


20 Kasım Dama Çözümleri - Resim: 3

20 Kasım Dama Çözümleri - Resim: 4