Alevi camiasında önemli buluşma

Alevi kamuoyunun iki önemli ismi Hüseyin Hürrem Ulusoy ile Prof. Dr. İzzettin Doğan bir araya geldi.

Alevi camiasında önemli buluşma

HABER MERKEZİ

Hacı Bektaş Veli Evladı, Pir Hünkâr Hacı Bektaş Veli Dergâhı Serçeşme Vakfı Başkanı Hüseyin Hürrem Ulusoy, CEM Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan ile görüştü.

Uzun süredir planlanan ve sağlık sorunları nedeniyle ertelenen Alevi inanç toplumunun iki önemli siması arasındaki buluşma perşembe günü İstanbul’da gerçekleşti. Doğan’ın daveti üzerine gerçekleşen buluşmada, Alevi toplumunun gelecek dönemde birliği ve dirliği yolunda yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Doğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dava süreci hakkında bilgiler vererek, Alevilerin kazanımlarının bundan sonraki süreçte hukuksal meşruiyetine dikkat çekti. Ulusoy'un da kurulduğu açıklanan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın verimli çalışabilmesi için kurumsal birliğin ve ortak hareket etmenin önemini vurguladığı öğrenildi.

Görüşmeye Ocakzadeler Meclisi Sözcüsü Ali Timurtaş Özmen, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Cem Vakfı Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkanlığı Genel Sekreteri Serdar Gazi Karababa ve Cem Vakfı Genel Müdürü Ali Rıza Özkan katıldı.