Atletizmde takvim yoğun

TÜRKİYE Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 2022 yılına iyi başladıklarını, senenin kalan bölümünde önemli organizasyonlar olduğunu ve uluslararası her yarışta büyük başarılar elde etmek istediklerini söyledi.

Atletizmde takvim yoğun
A+ A-

KISA VADEDE HEDEF BELLİ

Fatih Çintimar, yaptığı açıklamada, özellikle son 1 ayda atletlerin hemen hemen her gün yarışa çıktığını, daha da yoğun bir sürecin kendilerini beklediğini dile getirdi. Hafta sonu Bursa’da Büyükler Türkiye Şampiyonası’nı yapacaklarını hatırlatan Çintimar, “Hemen sonrasında Akdeniz Oyunları, İslami Dayanışma Oyunları, dünya ve Avrupa şampiyonaları var. Elmas Lig’de yarışan sporcu sayımız arttı. 2024 Paris hedefiyle yola devam ediyoruz. Tokyo’da ciddi başarılar elde edildi. En fazla puan topladığımız Olimpiyat oldu atletizmde. Bu yeterli değil, 2024 Paris’te madalyalar alacağız. Atletizmin bütün branşlarında varız.” diye konuştu.

Konya’da düzenlenecek İslami Dayanışma Oyunları ve hafta sonu Cezayir’de başlayacak Akdeniz Oyunları’nın önemine dikkat çeken Çintimar, “İslami Dayanışma Oyunları’nda en fazla madalyanın dağıtıldığı branşlardan biri atletizm. İslam ülkelerinde orta ve uzun mesafede, atlama branşlarında rekortmenler ve şampiyonlar var. Biz de bu potansiyele sahip bir ülkeyiz. Madalya sayımızı en üst seviyede tutmak istiyoruz. Akdeniz Oyunları’nda bir önceki şampiyonaya göre derecemizi geçmek istiyoruz. Burada da en fazla madalyayı almamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

BALKAN ŞAMPİYONASI’NDA MADALYA REKORU

Fatih Çintimar, Romanya’da düzenlenen Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda 22 madalyayla rekor kırdıklarını belirtti. Diğer branşlara göre katılım sayısı açısından farklı bir organizasyon olduğunu vurgulayan Çintimar, “Diğer branşlardaki şampiyonalar gibi, sadece balkan ülkelerinin katıldığı bir organizasyon değil. Balkanlarda 8 ülke var ama 22 ülke katılıyor bu şampiyonaya. Balkan ülkeleri ve dost ülkelerin katıldığı bir şampiyona. Malta’dan İsrail’e, Azerbaycan’dan İspanya’ya kadar birçok ülke katılıyor. Daha önce tarihimizde bir Balkan Şampiyonası’nda en fazla 21 madalya alabilmiştik. Şimdi aldığımız 22 madalyayla rekor kırdık. Alınan dereceler bizi mutlu etti.” şeklinde konuştu. Fatih Çintimar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde önemli bir organizasyon düzenleyeceklerini ve halkın katılımıyla büyük bir etkinlik yapacaklarını aktararak sözlerini tamamladı.

ERKAN TİRYAKİ - AA

Etiketler atletizm