Benzin ve motorine indirim

Benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 2.23 TL, motorine 1.15 TL fiyat indirim yapıldı. İstanbul'da motorin litre fiyatı 24.48 liradan, benzinin litresi ise ortalama 22.25 liradan satılıyordu.

Benzin ve motorine indirim
A+ A-

BRENT PETROLÜN VARİL FİYATI 93.60 DOLARA GERİLEDİ

Önceki günü 96.78 dolar seviyesinde tamamlayan Brent petrolün varil fiyatı, ABD ve Avrupa'da açıklanan zayıf ekonomik verilerin talep görünümünü olumsuz etkileyeceği endişeleriyle son 6 ayın en düşük seviyelerini gördü, 93.72 dolara kadar geriledi. Dün ise Brent petrolün varil fiyatı saat 09.13 itibarıyla, kapanışa göre yüzde 0.43 artışla 94.53 dolar oldu, gün içinde 93.60’a kadar geriledi.

Brent petrolde teknik olarak 94.72 ile 94.89 dolar aralığının direnç, 94.36 ile 94.17 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

ARZ DARALMASI ENDİŞESİ

Brent petrolün varil fiyatı düşerken görülen kısıtlı yükselişlerin, arz daralması endişelerinden kaynaklandığı ifade ediliyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun çarşamba günkü toplantısında eylül ayı için kısıtlı bir üretim artışı kararı alması da piyasanın sahip olduğu sınırlı kapasiteye işaret ederek arz endişelerini kuvvetlendirdi. Grup, petrol üretimini eylülde günlük 100 bin varil artırma kararı aldı. Bu rakam, haziranda günlük 432 bin varil, temmuz ve ağustosta ise 648 bin varil olarak belirlenmişti.

Uzmanlar, arz endişelerinin, Avrupa Birliği'nin Rus ham petrol ve petrol ürünlerinin deniz yoluyla ithalatını yasaklayan yaptırımlarının yürürlüğe gireceği kış aylarıyla daha da artmasını öngörüyor.

Etiketler benzin motorin indirim brent petrol fiyatı