CHP'den İYİ Parti'ye İBB yanıtı!

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın adaylığını açıklamasını değerlendirdi. Yücel, CHP'nin tüm il ve ilçelerde seçime tek başına girecek şekilde hazırlandığını söyledi.

CHP'den İYİ Parti'ye İBB yanıtı!
Gözen Esmer
Gözen Esmer Editör

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, İYİ Parti'den İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın İBB için aday adaylığını açıklamasını değerlendirdi.

CHP'DEN İYİ PARTİ'YE İBB YANITI

CHP'nin tüm il ve ilçelerde seçime kendi adaylarıyla girecek şekilde hazırlandığını kaydeden Yücel, belirli il ve ilçelerde birlikte hareket etme veya ortak aday çıkarma gibi durumların olabileceğini söyledi:

"Tabii ki aday olabilir, aday adayı olabilirler, yerel seçim yaklaştığı süreçte İYİ Partiden de başka partilerden de İstanbul ile ilgili de başka iller ya da ilçelerle ilgili de iddia ortaya koyan arkadaşlarımız olabilir. Bunlara saygı duyarız. Ancak önümüzdeki günler yani seçim takvimi yaklaştıkça bu tip olaylarda iller ve ilçeler bazında da birtakım birlikte hareket etme ya da ortak adayla süreci yönetme gibi durumlarla da karşılaşabiliriz. CHP, 81 vilayette ve tüm ilçelerde kendi adaylarıyla seçimi kazanacak şekilde seçimlere hazırlanmaktadır."

İYİ PARTİLİ SARI İBB İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü Suat Sarı dün adaylığını açıkladı.  Suat Sarı, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

 "Değerli İstanbullular,

Genç yaşta Yönetici Bürokrat olarak görev yaptığım İBB’de edindiğim deneyimim, Trafik ve Ulaşım alanındaki 35 yıllık birikimim ve İBB Meclis Üyeliği tecrübemle; İstanbul’un sorunlarını çözmek üzere İYİ Parti İBB Başkan Aday Adayı olarak yola çıkıyorum.

Şehrimizin kronik sorunlarına dair; uzman eliyle farklı çözüm metodları uygulanmadığı sürece, İstanbullu hemşehrilerimizin şikayetleri dinmeyecektir.

 İstanbul’umuzun daha yaşanabilir, daha konforlu, daha adil, daha yeşil ve daha güvenli hale gelmesi imkansız değildir. Bütün bunlar için; liyakatın iktidar olması yeterlidir."

Konular CHP İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)