Dama Çözümleri (5 Ekim 2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 5 Ekim 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (5 Ekim 2019)
A+ A-

TEŞEKKÜRLER BORNOVA
TEŞEKKÜRLER BAŞKAN İDUĞ

İlk turnuva deneyimini takdir edilecek şekilde başarılı geçiren Bornova Belediyesi, Murat Keser ve Mürşit Ersöz'ün deneyimlerinden faydalanmalarının karşılığını fazlasıyla almış oldular.

Dama camiasının böylesine güzel karşılanması ve ağırlanması Türk damasının dünyadaki bütün temsilcileri tarafından takdirle karşılandı. Bunun için öncelikle Bornova halkına, esnaflarına, misafirperver işletme ve sahiplerine Sayın Dr. Mustafa İduğ başkanın şahsında sonsuz şükranlarımızı sunarız. Geçtiğimiz hafta sonunda Bornova'da damanın rüzgarlarını estirdiler.

Son derece çekişme içerisinde geçen Bornova Şampiyonası'nı Diyarbakır'dan Suat Aydın 7.5 puanla 1. Olarak tamamladı. 7.0 puanlı dört sporcudan Faik Yıldız (İstanbul) 2. Ahmet Karadaş (İzmir) 3. Mesut Gencer (Aydın) 4. Nihat Aydın (Diyarbakır) 5. oldular.

İlk onda İranlı Farog Bokan ve yine İran'dan Zaher Mn'nin dışında yabancı sporcu olmaması Türklerin bu sahadaki ağırlığını yeniden gözler önüne sermiş oldu. Bütün sporcu ve organizasyon komitelerine bundan sonraki turnuvalarda başarılar diliyorum. Bu haftaki sorularımız turnuvadan.

5 Ekim 2019 tarihli dama ve çözümleri

1. oyun.....

1. oyun çözümü:


2. oyun...

2. oyun çözümü: