Disney Plus'ın Atatürk dizisinden yeni detaylar geldi: Emma Watson kimdir? Dizide rol alacak mı?

Aras Bulut İynem'linin başrol olduğu Atatürk dizisinde oynayacak olan Harry Potter'ın yıldızı Emma Watson kimdir, hangi dizi ve filmlerde oynadı, rolü ne olacak? İşte tüm detaylar...

Disney Plus'ın Atatürk dizisinden yeni detaylar geldi: Emma Watson kimdir? Dizide rol alacak mı?
A+ A-
 Geçtiğimiz aylarda Aras Bulut İyinemli’nin Atatürk’ü canlandıracağı ortaya çıkan ve Disney Plus'ta yayınlanacak olan Atatürk dizisi hakkında yepyeni bilgiler geldi.

14 Haziran’da ülkemizde yayına başlayacak olan Disney Plus’ın abonelik ücretleri geçen hafta açıklanmıştı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Disney Plus ve HBO Max’in Türkiye pazarına büyük yatırımlar yapmaya başladığı bilgisini de aktarılmıştı. 

Bu yatırımların ilki olan Disney Plus tarafından hazırlanan Atatürk dizisi, uzun süredir proje aşamasındaydı. Daha önceleri film olacağı iddia edilen ancak şimdilerde 6 bölümlük bir dizi olacağı söylenen bu proje hakkında Disney yetkilileri oldukça dikkatli davranıyor. Geçtiğimiz aylarda dizideki Mustafa Kemal Atatürk rolünü canlandıracağını açıklayan Aras Bulut İyinemli, bu rolü canlandıracağı için onur duyduğunu söyleimşti.

ATATÜRK DİZİSİNDEN YENİ BİLGİLER GELDİ

Yönetmen koltuğunda 7. Koğuştaki Mucize ve Kaybedenler Kulübü gibi filmlerde de yönetmenlik yapmış olan Mehmet Ada Öztekin’in oturacağı biliniyordu. Dizide yerli oyuncuların yanı sıra yabancı oyuncuların da bulunacağı daha önceden açıklanmıştı.

Bugün gelen bilgilere göre Atatürk dizisinden Harry Potter serisi ve Little Women gibi filmlerle kendini kanıtlamış ünlü oyuncu Emma Watson'ın da kadroya dahil olduğu iddia edildi. Watson’ın tam olarak hangi rolü canlandıracağı konusunda ise şu anda bir açıklama yapılmadı.

DİZİNİN MÜZİKLERİ DE ÇOK KONUŞULACAK

Öte yandan ortaya atılan bir diğer iddia ise dizinin müziklerinin Oscar ödüllü müzisyen Hans Zimmer’ın kaleminden çıkacağıydı. Ünlü müzisyen bugüne dek, Interstellar, Aslan Kral, Kara Şövalye üçlemesi ve daha birçok başarılı yapımda imzası olan bir duayen olarak biliniyor.

Zimmer, besteledığı Aslan Kral film müziği ile ‘En İyi Film Müziği’ dalında Oscar ödülü almıştı. Ayrıca başarılı müzisyenin pek çok Oscar adaylığı daha bulunuyor.

Haziran ayında ülkemizde yayına girecek olan Disney Plus’ta yayınlanacak olan Atatürk dizisinin ne zaman izleyicilerle buluşacağı ise henüz bilinmiyor.

EMMA WATSON KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE HANGİ DİZİ/FİMLERDE ROL ALDI?

Emma Charlotte Duerre Watson (d. 15 Nisan 1990, Paris) İngiliz oyuncu, model ve aktivist. Watson Harry Potter film serisinde canlandırdığı Hermione Granger karakteriyle tanındı. Hermione olarak kadroya dahil olduğunda dokuz yaşındaydı ve daha önce yalnızca okul gösterilerinde oynamıştı.

2001'den 2011'e kadar Daniel Radcliffe ve Rupert Grint'le beraber sekiz Harry Potter filminde rol aldı. Watson Harry Potter serisindeki çalışmalarından çok sayıda ödül ve 10.000.000 sterlinin üzerinde para kazandı. İlk mankenlik deneyimini ise 2009'da Burberry'nin Sonbahar/Kış sezonunda yaptı. 2013 yılının ekim ayında Empire dergisi tarafından dünya çapında yapılan ankette En Seksi Film Yıldızı seçildi.

2007'de, Watson iki yapımda yer alacağını duyurdu: Bale Papuçları romanının televizyon uyarlaması ve Despero adlı çizgi film. Bale Pabuçları filmi 2007 yılında gösterime girdi ve 5,2 milyon seyirci elde etti; Kate DiCamillo romanından uyarlanan Despero ise 2008'de yayınlandı ve 70 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

2011 yılından 2014 yılına kadar Watson zamanını hem film çalışmaları hem de eğitimine devam ederek sürdürdü, Mayıs 2014'te Brown Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümününden mezun oldu. Burberry ve Lancôme şirketlerinin reklam kampanyalarına model olarak dahil oldu. Bir moda danışmanı olarak, People Tree için giyim tasarımlarında yardımcı oldu.

2017 yılında Disney'in 1991 yapımı filminin yeniden uyarlanması olan Güzel ve Çirkin'de Belle'i canlandırdı.

Emma Watson, her ikisi de İngiliz avukat olan Jacqueline Luesby ve Chris Watson'ın kızı olarak Paris, Fransa'da doğdu. Watson'ın büyükannelerinden biri Fransız'dır. 5 yaşına kadar Paris'te yaşadı. Anne ve babasının boşanmalarının ardından, annesi ve erkek kardeşiyle birlikte Oxfordshire'a taşındı.

 

Etiketler Emma Watson Atatürk dizisi Disney Plus Aras Bulut İyinemli