Halk TV canlı yayınında Selahattin Demirtaş'a övgüler düzdüler: Büyük bir aydın

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, kanalın canlı yayınında terör hükümlüsü HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş için, "Demirtaş bu ülkede, demokrasi, kardeşlik ve barış adına çok şey yapmış aydından birisidir. " ifadelerini kullandı.

Halk TV canlı yayınında Selahattin Demirtaş'a övgüler düzdüler: Büyük bir aydın
A+ A-

Halk Tv'de Terör hükümlüsü HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'tan "büyük bir aydın" olarak bahsedildi. Demirtaş'ın Millet İttifakı'na birlik çağrısı yaptığı yazısının okunduğu programda Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan Demirtaş'a selam gönderdi. Arslan, "Aaa Demirtaş bizi izliyordur. Demirtaş bu ülkede, demokrasi, kardeşlik ve barış adına çok şey yapmış aydından birisidir. Bunu öncelikle teslim etmek lazım. Onun birlik çağrısı, bu süreçte her zamankinden daha önemli. Birileri, 'altılı ganyancılar' diyerek hafife almaya çalışıyor. Yürekleri hop hop ediyor, bekliyorlar ki masa dağılsın. O masa dağılmadığı gibi, Demirtaş'ın kardeşlik, demokrasi için birlik mesajı çok kıymetli, harcamamak lazım." dedi. 

Arslan'ın sözlerine, programın sunucusu Şirin Payzın da destek verip, "Ben de öyle düşünüyorum. Haziran 2015 seçimlerinde de çok önemli olmuştu mesajı, belirleyiciydi." ifadelerini kullandı. 

 

 

Etiketler selahattin demirtaş halk tv ayşenur arslan şirin payzın