İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu: İBB yönetimi 'LGBT' müdürlüğü kurmak istiyor

İçişleri Bakanlığının terör teftişi başlattığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu ve ekibinin İBB’de ''LGBT müdürlüğü'' kurmaya çalıştığını söyledi.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu: İBB yönetimi 'LGBT' müdürlüğü kurmak istiyor
A+ A-

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu ve ekibinin İBB’de ''LGBT müdürlüğü'' kurmaya çalıştığını söyledi. Göksu, 'İBB meclisine sürekli LGBT ile ilgili şeyler getiriyor. Bunlara ‘hayır’ diyoruz.' dedi.

'İBB, LGBT MÜDÜRLÜĞÜ KURULMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPIYOR'

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, katıldığı bir televizyon yayınında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin ''engelleniyoruz'' iddialarına yanıt verdi.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, Ekrem İmamoğlu ve ekibinin belediyede LGBT müdürlüğü kurulması yönünde çalışmalar yaptığını söyledi:

- Şimdiye kadar 4064 dosya gelmiş biz 90 tanesine hayır demişiz… Bir de CHP çok seviyor bu LGBT olayını… İBB meclisine sürekli LGBT ile ilgili şeyler getiriyor. Bunlara ‘hayır’ diyoruz.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işe aldığı terör iltisaklı personelle ilgili de konuşan Göksu, CHP'li yöneticilerin katıldığı ''personel alım'' toplantısına ait bir video izletti.

Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 'liyakat' söylemlerine de tepki gösteren Tevfik Göksu, ''İBB CHP'nin aynası değil mi? Nerede liyakat?'' diye sordu:

- Eğer 100 kişi müracaat ettiyse diyor bunun yüzde 35’i CHP, yüzde 15’i iyi parti, yüzde 15’i de diğer koalisyon ortaklarından olacak diyor. Şimdi aslında bütün şey bu ''diğer''de başlıyor. Bu adını ifade edemedikleri, adını söyleyemedikleri… Bu insan kimin adını gizler? İş birliği yaptığı bir grubun bir koalisyonun bir parçasının adını niçin gizler? Bütün hikâye burada başlıyor.

Etiketler ibb LGBT müdürlüğü terör teftişi chp tevfik göksu Ekrem İmamoğlu