İşte Suriye yönetiminin af ilanı

Aydınlık, Suriye Adalet Bakanı Ahmet Şerif imzalı af belgesine ulaştı. Şam yönetiminin af ilanının metninde, “Ülke içinde ve dışındaki tüm Suriyeliler hakkında süren tüm davalar, tevkifler, adli kontroller, soruşturmalar ilga (ortadan kalkması, yok) hükmündedir.” ifadeleri yer alıyor.

İşte Suriye yönetiminin af ilanı
A+ A-

6 Mayıs’ta manşetten duyurduğumuz af kararının resmi belgesine ulaştık. Suriye Adalet Bakanı’nın imzaladığı metinde cinayet suçluları dışındakilere dönüş çağrısı yapılıyor.

Suriye Arap Cumhuriyeti

Adalet Bakanlığı

Beyan No: 6457

2022 tarih 7 No'lu Kanun Hükmünde olan Kararnamenin maddelerine ve Suriyelilerin 30 Nisan 2022'den önce işledikleri, bir insanın ölümü ile neticelenen eylemi haricinde kalan terör suçlarını kapsayan, genel affa istinaden:

2012 senesi 19 No'lu Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bu suçlarla ilgili, eylemi bir insanın öldürülmesi ile sonuçlanmamış ve bu af ilanından sonra bir terör örgütü ve yabancı devlet ile irtibatı devam edenler haricinde, ülke içinde ve dışandaki tüm Suriyeliler hakkında süren tüm davalar, tevkifler, adli kontroller, soruşturmalar ilga (ortadan kalkması, yok) hükmündedir.

Damaskus (Şam) 5 Mayıs 2022

Adalet Bakanı

Hakim

Ahmet Seyit

imza+mühür

Aydınlık 6 Mayıs'ta af ilanını şu haberle duyurmuştu

 

Etiketler suriye genel af