İYİ Parti CHP'yle ittifakı kabul edecek mi? Canlı yayında açıkladı

Yerel seçimler yaklaşırken CHP ve İYİ Parti'nin ittifak yapıp yapmayacağı merak ediliyor. TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, Meral Akşener'e yakın bir ismin CHP'yle ittifak şartını canlı yayında açıkladı.

İYİ Parti CHP'yle ittifakı kabul edecek mi? Canlı yayında açıkladı
Gözen Esmer
Gözen Esmer Editör

28 Mayıs seçimlerinde yaşanan yenilginin ardından CHP ve  İYİ Parti deyim yerindeyse birbirine girdi.

CHP'de yaşanan genel başkan değişiminin ardından İYİ Parti'yle yerel seçimlerde uzlaşma olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel'i tebrik etti. Özel ise, DİSK'in düzenlediği yürüyüşte İYİ Parti'yle görüşmeye her zaman hazır olduklarını söyledi.

TV100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, Meral Akşener'e yakın bir isimden aldığı bilgiye göre, Özel'le Akşener'in yakın zamanda görüşeceğini açıkladı:

"Önemli bir bilgi vereyim. Sayın Özgür Özel’le Sayın Meral Akşener önümüzdeki günlerde görüşecek. Bu görüşmede illaki bir siyasi tasarım konuşulacak. Parti 81 ilde kendi adaylarımızı çıkaracağız dedi."

İYİ PARTİ'NİN CHP'YLE İTTİFAK ŞARTI

Gürel, Akşener'e yakın ismin, İYİ Parti'nin uzlaşmama kararının değişebileceğini belirtti. Buna karşın, olası İYİ Parti CHP arasındaki olası ittifakın koşullarının 2019'da olmayacağını aktardı:

Bu karar değişmeyecek bir karar değil. Akşener’e çok yakın bir isimle görüşmemizde bana ittifak olabilme koşuluyla ilgili “İttifaka şuan uzağız, partimiz aldığı genel idare kurulunu bugün uygulamaya aşamasında ancak ittifak şartı oluşursa bunun koşulu 2019’daki gibi olmaz. Eğer Kadıköy’ü, Şişli’yi veriyorsak Bakırköy’ü alırız. Öyle bize AK Parti ve MHP’nin karşısında kazanamayacağız belediyelerle ilgili teklifleri konuşma konusu bile değil

Konular Özgür Özel Meral Akşener İYİ Parti CHP