İYİ Parti'den Ümit Dikbayır açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkında açıklama yaptı.

İYİ Parti'den Ümit Dikbayır açıklaması
İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır
Doğan Özkan
Doğan Özkan Editör

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ailesinin hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Konuyla ilgili Ensonhaber YouTube kanalında İlker Koç'un sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Zeki Üçok, şunları söyledi:

"Her partinin kendine has kuralları vardır. Tüzüğümüzde de bu işleyiş açıktır. Her kim partinin duruşuna, tüzüğüne ve ilkelerine aykırı davranırsa, genel başkanımızın disiplin süreçlerini başlatma yetkisi var.

Olay bundan ibarettir. Partimizin kendi içinde alınmış bir karardır. Bunu başka yere çekmek doğru değil. Parti içi demokrasisi çok iyi işleyen bir partiyiz.

Herkes doğru veya yanlış diye yorum yapabilir. Ama sonuçta merkez disiplin kurulumuz, hukukçu arkadaşlarımızdan kurulu. Onlar da seçimle geldiler. Konuyla ilgili tüm incelemeleri yaptıktan sonra bir karar vereceklerdir. Dolayısıyla yıllarca hukukla uğraşmış biri olaraki afaki konuşmayı istemem. Sayın Dikbayır hiçbir ceza almadan da çıkabilir. Ona da saygı duyarız. Sayın Dikbayır da kararı doğru bulmuyorsa onunla ilgili de yasal süreçleri işletebilecektir."

 

 

 

 

Konular İYİ Parti Meral Akşener