Milli takımın yeni teknik direktörü belli oldu

Milli takımda Kuntz'un görevden ayrılmasının ardından yeni teknik direktör belli oldu... TFF bir dönem Adana Demirspor'u da çalıştıran Montella'yı Milli takımın başına getirdi. Montella için 27 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'te imza töreni düzenleceği belirtildi.

Milli takımın yeni teknik direktörü belli oldu
Cenk Çınar
Cenk Çınar Editör

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Stefan Kuntz'dan boşalan A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü görevine Vincenzo Montella'yı getirdi. TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda Montella için 27 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'te imza töreni düzenleceği belirtildi.

FEDERASYONUN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

"A Milli Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Vincenzo Montella ile 3 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Sayın Vincenzo Montella'nın imza töreni 27 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 14.00'te TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenecektir. A Milli Takımımızın yeni Teknik Direktörü Sayın Vincenzo Montella'ya görevinde başarılar dileriz."

Son 2 sezon Adana Demirspor’da görev yapan 49 yaşındaki teknik adam daha önce Roma, Catania, Fiorentina, Sampdoria, Milan ve Sevilla’yı çalıştırdı.