Özel başkan arıyor Soyer burdayım diyor

Özgür Özel, 'Ankara, İstanbul ve Aydın adaylarımız tamam, İzmir için anket yapıyoruz' diye açıkladıktan sonra ilçelerde nabız yoklamaya girişti. Bu hafta anket adı altında güç dengeleri araştırılacakken, İzBB Başkanı Tunç Soyer, Fox TV’de “aday adayıyım” diye ilan etti.

Özel başkan arıyor Soyer burdayım diyor

AYDINLIK / İZMİR

Geçen hafta yerel basına başkan adaylığına ilişkin olarak “Bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Bir sürpriz beklemiyorum” diye konuşan Soyer, Fox TV ekranlarından bu açıklamayı yaptı. Oldukça morali bozuk görünen İzBB Başkanı Tunç Soyer, ne belediye borçlarından, ne sudan ne trafik keşmekeşinden ne de Körfez kirliliğinden söz etti. “İzmirliler görmüyor ama yeraltı yatırımları yaptık” diyen Soyer’in referansı Avrupa oldu, sırtını Avrupa’ya yasladığını ilan etti.  

İZMİR BAŞKENT OLACAKMIŞ

Geçen ay sonundan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclisi Başkanlığı'na seçilen Soyer, önceki günkü canlı yayında, bu unvanına sarıldı ve şu güvenceyi verdi: “Net olarak aday adayıyım. Geçen 5 yıl içinde mutfağı toparladık, şimdi yemek vermek istiyorum. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Eminim ki İzmirliler görmedikleri yer altı yatırımlarının ne kadar kıymetli olduklarını biliyorlar. İzmirliler sadece siyasi partiye hizmete oy vermezler, demokrasiye, bağımsızlığa oy verirler. Bu nedenle biz kendimizle yarışırız. Bu nedenle İzmir'in dünyadaki yerini büyütmeye gayret ederiz. Önümüzdeki hafta 27'sinde inşallah Avrupa gençlik başkenti ilan edileceğiz. Göreceksiniz İzmir'in yine Anadolu’nun lokomotifi olarak ileriye taşıyacağız.”

Konular Özgür Özel Tunç Soyer CHP İzmir