Süleyman Soylu: ‘Tam bağımsızlık seçimi’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin konuştu. Türkiye'nin hikayeyi değiştirdiğini belirten Soylu, "Onun için Amerika bastırıyor, Avrupa bastırıyor. Onun için Kandil telaşta ve PKK bastırıyor. Bu Türkiye'nin tam bağımsızlık seçimidir." dedi.

Süleyman Soylu: ‘Tam bağımsızlık seçimi’

Bakan Soylu, İstanbul Fatih'te Topkapı Sosyal Tesisleri'nde gençlerle sahur yaptı. Burada bir konuşma yapan Soylu, Batı'nın tüm dünyanın üzerine yağmur gibi, kar gibi kültür ve alışkanlıklar empoze etmeye çalıştığını, bunu kendi adına bir ekonomi haline getirip tek tip insan oluşturmaya çalıştığını söyledi. Bu misyonun vahşi kapitalizmi kullanan bir yapı tarafından sürekli oluşturulduğunu dile getiren Soylu, “Hala dünyanın üzerimize sağanak olarak yağdırdığı tehlikenin daha büyük olduğunu düşünüyorum.” diyerek şunları aktardı:

"Ben terörizmden korkmuyorum. Onların etki alanları belli ve onlarla mücadele belli. Ama dünyanın en büyük tehlikelerinden biri kültürel terörizmdir ve biz bir kültürel terörizmle karşı karşıyayız. Aile yapısını, ahlakı, büyüğü, küçüğü, her ülkenin içerisinde bulunduğu medeniyeti, onun tarihini, dinimizi, inanç değerlerimizi, geleneğimizi, göreneğimizi, annelerimizin ve babalarımızın bize öğrettiklerini tahrip etmeye yönelik bir kültürel terörizmle karşı karşıyayız."

'AMERİKA'NIN BOYASININ DÖKÜLDÜĞÜNÜ GÖRDÜK'

Avrupa ve Amerika'da yaşanan demokrasi sorunlarına değinen Soylu, "Biz Avrupa'nın, Amerika'nın boyasının döküldüğünü gördük." ifadesini kullandı. İngiltere'de üst üste üç başbakan değiştirildiğini vurgulayan Soylu, "Şimdi de değiştirecekler ama ayıp olmasın diye değiştiremiyorlar. Peki demokrasiyle mi değiştirdiler? Hayır. Beğenmediler, hemen değiştirdiler. Peki sen nasıl demokrasinin beşiğisin. Üç ayda üç parti kongresi yaptılar. Ahmet Davutoğlu değişti, kıyameti koparıyor 'Beni partiden gönderdiler' diye. İngiltere'de olsa sesini çıkaramazdı. Üç tane başbakan gitti İngiltere'de." diye konuştu.

'AVRUPA AMERİKA'NIN KONVOYUNDAKİ KATIRDIR'

"Avrupa diye bir şey yoktur. Kafanızda büyütmeyin. Amerika vardır. Avrupa, Amerika'nın konvoyundaki katardır. Hiçbir özelliği söz konusu değildir" ifadesini kullanan Soylu, Avrupalı liderlerin sürekli itibarsızlaştığını, nüfusun yaşlandığını, ekonomik üretiminde zorlandığını ve zorlanmaya devam edeceklerini bildirdi. Soylu, Amerika'nın sürekli itibar kaybetmeye devam ettiğini ve bütün dünyanın Amerika'dan nefret ettiğini, Avrupa'nın da Amerika'nın Afrika'daki maşası olduğunu, Afrika'daki bütün devletlerin kendilerini sömüren devletlerden nefret ettiklerini ve yerel dillerine döndüklerini söyledi.

'KANDİL TELAŞTA'

21. asrın başında Batı'nın egemenliğinin kalmadığını, artık böyle bir egemenlikleri olmadığını, ancak alışkanlıklarını devam ettirmeye çalıştıklarını söyleyen Soylu 14 Mayıs seçimlerine ilişkin, "Türkiye hikayeyi değiştiriyor. Bu seçim bu hikayenin tamamen değişeceği seçimdir. Onun için Amerika bastırıyor, Avrupa bastırıyor. Onun için Kandil telaşta ve PKK bastırıyor. Bu Tayyip Erdoğan'ın seçimi değildir, bu Türkiye'nin gelecek nesillerinin seçimidir, Türkiye'nin tam bağımsızlık seçimidir." değerlendirmesinde bulundu.

Konular Süleyman Soylu
Etiketler Süleyman Soylu sahur Fatih amerika avrupa batı afrika sömürgeci haber haberler