Voleybolun en güzel mevsimi başladı

Savaş Eskigülek

Savaş Eskigülek

Gazete Yazarı
TÜM YAZILARI

Merhaba Kıymetli Okurlarımız, Her ne kadar kasım ayı doğumlu olduğum için kış çocuğu olarak kabul edilsem de ilk bahar ve yaz mevsimlerini çok severim. Bahar mevsiminin gelmesiyle kırlar, ağaçlar tüm renkleri ile doğaya güzelliklerini gösterirken, voleybolda da yaz mevsimi bir başka güzel oluyor.

Isınan havayla birlikte, Mini Voleybol Şenliklerindeki minik voleybolcular kırlardaki rengarenk çiçekler gibi açtılar. Yılda yaklaşık 11 bin 500 maç oynanan İstanbul’da, TVF İstanbul Voleybol İl Temsilciği tarafından organize edilen 3. Mini Voleybol Şenliği yine rekor bir katılımla gerçekleşti. 200 takım, toplam 3 bin voleybolcu aileleriyle birlikte muhteşem bir gün yaşadılar. İstanbul Burhan Felek Atletizm Sahası’ndaki bu harika günü Türkiye’de ilk sayfadan haber yapma jestini yapan Aydınlık Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ve Spor Servisi Şefi Semih Nişancı’ya teşekkür ederim. Mini voleybolun birinci sayfadan haber olduğunu gören TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ın şahsıma gönderdiği teşekkürü de üzerimde kalmadan sahiplerine ileteyim. Bu güzel organizasyon için TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık ile o minicik kalplere voleybol sevgisi aşılayan hakemler, gözlemciler, gönüllüler ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.

TÜM KULÜPLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Kıymetli okurlarımız, Fair Play uygulaması Beyaz Kart ile ilgili yazımda da bahsettiğim Altyapılar Türkiye Voleybol Şampiyonası, tüm kategorilerde sona erdi. Onlar da voleybolumuzun gelişen fidanları. Büyük bir emek ve sabır isteyen altyapılarda ülke voleyboluna hizmet eden tüm kulüplerimizi, antrenör ve oyuncularla ailelerini tebrik ediyorum. Mersin’de gerçekleştirilen organizasyon, yoğun emek ve özveri ile çok güzel bir şekilde tamamlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anadolu’muzun her yerindeki voleybol sevgisinin en güzel görüntülerini görme imkanı bulduk.

MİLLİ HEYECAN

Voleybolumuzun geleceği olan o rengarenk kır çiçeklerinden yine salona dönelim. Lig ve Avrupa Kupalarında heyecan dolu müsabakaların sona ermesiyle tüm camiayı milli heyecan sardı. Evet, kulüplerin serüveni bitti ve Milli Takımlar sezonu başladı. Yaş grupları Milli Takımlarımız Avrupa Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecekler. Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımız yine oldukça yoğun bir programla sahne almaya başladılar. Erkek Milli Takımımız sezona 2022 CEV Altın Ligi’nde 3. Kez şampiyon olmak için Elazığ’daki muhteşem seyirci desteği ile Slovakya’yı 3-0 yendi. İkinci maçında deplasmanda Portekiz’le oynayan Millilerimiz, 3-1’lik galibiyetle dönerek liderliğini sürdürdü.

Filenin Sultanları ise 2022 FIVB Milletler Ligi’ndeki ilk maçına Ankara Spor Salonu’nda yine muhteşem bir destekle çıktı. Başkent Ankara, adeta voleybolun da başkenti oldu. Millilerimiz son Avrupa Şampiyonu İtalya’yı harika bir oyunla 3-0 yenerek turnuvaya 3 puanla başladı. Bu arada erkek ve kadın Milli Takımlarımızın maçlarını naklen yayınlayan TRT, yine tüm ülkeyi ekran başına kilitlemeyi başardı.

Gerek Efelerin gerekse Sultanların bu seneki maçları birbirinden heyecanlı ve zevkli geçecek. İnanıyorum ki Türkiye’nin en başarılı takım sporu olan voleybol, bu yaz da tarihi zaferlerle hepimizin gururu olacak.

PLAJDA DA ULUSLARARASI ORGANİZASYON

Ülkemiz, salonda olduğu gibi plajda da oldukça başarılı uluslararası organizasyonlara imza atıyor. Sezonun ilk uluslararası organizasyonu Kuşadası’nda gerçekleştirildi. Her ne kadar Milli sporcularımız kürsüde yer alamasa da ülkemize gelen yabancı takımlar, Kuşadası’na hayran kaldılar.  Ve tabii, plaj voleybolu denince ilk akla gelen Hopa’dan bahsetmezsem olmaz. Yaklaşık 25 yıldır inanılmaz bir azimle Hopa’yı plaj voleybolu kenti yapan İbrahim Dağıstanlı, bu sene de 21-24 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceği TVF Pro Beach Tour’la yine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Mevsim olarak yağmurlu bir ay sonu ihtimali olsa da Hopa’nın yağmuru bile güzeldir! Bu sene orada olamayacağım ama desteğim her zaman seninle Hopa.

Kıymetli okurlarımız,

Bugünlük de yaz mevsiminin güzelliklerinin voleybolumuzdaki görüntüsünden ’Haberiniz Olsun’ istedim.

Bir sonraki yazıda görüşene dek voleybol ile ilgili tüm gelişmelerden www.voleybolaktuel.com sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan anında haberdar olabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Kalın sağlıcakla…