‘Karışıklık çıkarmaya kimsenin gücü yetmez’

‘Karışıklık çıkarmaya kimsenin gücü yetmez’

17.2.2017 10:45

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Erdem’in ‘Hayır çıkarsa iç savaşa hazırlanın’ sözlerine gençlik örgütlerinin liderleri tepki göstererek Türk milletinin kutuplaşmasına izin vermeyeceklerini vurguladı

Zihni Erdem / Ankara

AKP Soma Gençlik Kollarının düzenlediği konferansta konuşan AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in “Hayır çıkarsa iç savaşa hazırlanın” sözlerine hayırcı gençlerden sağduyulu yanıt geldi.

Aydınlık’a konuşan referandumda ‘hayır’ diyeceğini açıklayan gençlik örgütlerinin tepkileri şöyle:

BAŞBAKANIN KUTUPLAŞTIRICI DİLİNİN YANSIMASI

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş: Balık baştan kokar. Başbakanın kutuplaştırıcı dilinin alt yöneticilerdeki yansımasıdır bu. Sayın Başbakan “Hayır” oyu vermeyi düşünenlerle teröristleri bir tutmaya devam ederse, partisinin diğer yöneticileri daha da ileri giden yanlış açıklamalar yapmaya devam ederler. “İç savaşa hazırlık” çağrısı yapan yöneticiyi görevden almak, hakkında disiplin soruşturması başlatmak yeterli değildir. En başta Başbakan söylemlerini gözden geçirerek “Hayır” oyu verecek olanları teröristlerle bir tutmaktan vazgeçmelidir. “Evet” diyecek olan da “Hayır” diyecek olan da Türkiye’yi seviyor. Üniversitelerde bölücü teröre ve FETÖ’ye karşı yan yana gelmiş gençleri “Hayır oyu verecek olan terörün ekmeğine yağ sürer” gibi bir düşünceyle ikna edemezsiniz. Kanunsuz biçimde silahlandırılanlar, eğitimler alıp karışıklıklar çıkarmayı planlayanlar varsa avuçlarını yalarlar. Ağır tokat yerler.

Reklamdan sonra devam ediyor

GERGİNLİĞE İZİN VERMEYECEĞİZ

CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz: İç savaş söylemleri ile bizi germeye çalışıyorlar. Biz buna düşmeyeceğiz. Biz daha mutlu, ileriyi göstererek, sertleştirmelerine izin vermeden, kendi kampanyamızı götüreceğiz. Kesinlikle onların gündemini takip ederek gitmeyeceğiz. Biz kampanyamızda barışçıl bir söylem kullanacağız. Rejimi değiştiren bu anayasa değişikliğinin yanlışlığını gençlere ve toplumumuza anlatmaya çalışacağız. Asla toplumu geren, ayrıştıran kutuplaştıran bir söylem kullanmayacağız. Topluma mutluluk veren bir kampanya yürüteceğiz. Onlar gibi ortamı sertleştirmeyeceğiz, ortamı germeden pozitif bir kampanya yürüteceğiz. Onlar da bunun farkındalar. Bizim olumlu kampanyamızdan gayet mutsuzlar. Onun için sürekli bizi germeye çalışıyorlar. Bunu sokakta da yapmaya çalışıyorlar. Ama buna izin vermeyeceğiz, oyunlara gelmeyeceğiz.

HİÇBİR KUVVET TÜRKİYE’DE İÇ SAVAŞ ÇIKARAMAZ

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz: Türkiye’de bir iç savaş çıkarma niyetinde olan kuvvetler bellidir. Başta Amerika, FETÖ ve PKK. AKP gençliğinin Türkiye’de bir iç savaş çıkartmaya gücü ve kudreti yoktur. Ancak halkoylamasında hayır çıkma ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu fark ettiklerinden böyle çocukça ve akıl dışı sözler söylemektedirler. Bunlar sadece bu halk oylaması sürecinde AKP’nin daha ağır bir yenilgi almasına sebep verecektir. Kayda değer bir laf değildir. Türkiye’de iç savaş çıkarmaya hiçbir kuvvet yeltenemeyecektir. Çünkü bu milletin ve Türk gençliğinin birlik iradesi bütün iradelerden daha güçlüdür. 


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.62 3.36 3.39 3.34