Kars halkı Perinçek’i bekliyor

Kars halkı Perinçek’i bekliyor

17.2.2017 10:40

Vatan Partisi Kars İl Kongresi, Genel Başkan Doğu Perinçek’in katılımıyla yarın saat 10.30’da Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılacak.

İlyas Gümrükçü / Kars

Vatan Partisi Kars İl Kongresi, Genel Başkan Doğu Perinçek’in katılımıyla yarın saat 10.30’da Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılacak. Kongre çalışmalarını Aydınlık’a anlatan İl Başkanı Muharrem Yerli, “Konferans salonu sokaklara taşacak, Kars halkının gözü yollarda Perinçek’i bekliyor” dedi. Yerli, gözlemlerini şöyle özetledi:

EZİCİ ÇOĞUNLUK HAYIR DİYOR

Reklamdan sonra devam ediyor

“Kars’ın siyasi önderleriyle, esnafla, dernek ve sendika başkanlarıyla görüştüm. Bu çalışmada önceden bildiğimiz iki gerçeğe daha da yakından tanık olduk: Birincisi, halkın ekonomik durumu çok kötü, esnaf icralık olmuş, arabasını, dükkandaki mallarını elden çıkartmış, kepenk indirmiş. İkincisiyse önümüzdeki referandumda, evetçi partilerin tabanının genel merkezleri gibi düşünmedikleri gerçeği. Kars’ta MHP tabanının yüzde 99’u hayır diyecek. Daha da önemlisi, AKP tabanında ‘hayır’cılar çok yoğun. Şimdiye kadar AKP tabanından ‘evet’ diyecek çok az kişiye rastladım.”

Muharrem Yerli, Kars eski Belediye Başkanı Tuncay Mutuer’in Vatan Partisi’ne katılmasının da şehirde geniş yankı uyandırdığını söyledi ve şunları ekledi: “Tuncay Mutluer’in Partimize katılması sadece Kars’ta değil Türkiye’de büyük bir etki yarattı. Kongre günü Partimize yine MHP’den ve AKP’den de katılımlar olacak. Bu da bize Türkiye’yi birleştirecek partinin Vatan Partisi olduğunu gösteriyor. Birebir görüştüğümüz bütün vatandaşların ifadesi ortak: Doğu Perinçek Türkiye’yi birleştiriyor, diyorlar. Kongre için 3 yüz kişilik Halk Eğitim Konferans salonunu tuttuk. Sanıyorum, o konferans salonu sokaklara taşacak.”

Muharrem Yerli, Kars’ın Ermenistan sınırında olmasından kaynaklanan Ermeni Soykırımı yalanına karşı duyarlığına da dikkat çekti: “Genel Başkanımızın sözde Ermeni Soykırımı iddialarını Avrupa’da çürütmesi Kars halkı tarafından takdirle karşılanıyor. Doğu Perinçek’in bu başarısı halk içerisinde ‘Devletin, iktidar partisinin yapamadığını Doğu Perinçek yaptı’ olarak anlaşıldı. Bütün bu nedenlerden dolayı Kars, Doğu Perinçek’i büyük bir heyecanla bekliyor.”


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.28 4.42 4.63 4.62