Vatan Partisi sokak sokak 'hayır'ı örgütlüyor

Vatan Partisi sokak sokak 'hayır'ı örgütlüyor

17.2.2017 14:24 17.2.2017 14:05

Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, esnaf ve vatandaşlara yönelik ziyaretlerini hızlandırdı.

16 Nisan'da yapılacak olan 'Başkanlık temelli anayasa değişiklik teklifi' için Vatan Partisi'nin, yurt genelinde olduğu gibi Aydın'da da çalışmaları hızlandı. İl Başkanı Emre Albayrak ve il yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet çok sayıda siyasi parti, kitle örgütü, sendika ve esnafa ziyarette bulundu.

Bir haftalık süre zarfında Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Aydın Barosu, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ziraat Odası ve Türk-İş'i ziyaret eden parti heyeti, esnaf ve vatandaşlarla da referandum görüşmelerine başladı.

Teröre karşı mücadele, tam bağımsızlık ve ekonomik refah vurgusu yapılan ve dostluk havasında sohbetlerle geçtiği ifade edilen ziyaretlere ilişkin "Ülkemizin terör örgütlerine karşı yürüttüğü Vatan Savaşı'nı ve ekonomik refaha kavuşturmamız için yapılması gerekenler üzerine sohbetler ettik. Başkanlık sisteminin bu sorunları çözmeye yardımcı olmayacağını, 15 Temmuz sonrası birbirine kenetlenen milletimizi iki cepheye ayıracağını vurguladık." diyen İl Başkanı Albayrak, "Yurt genelinde referandumdan hayır çıkacağını biliyoruz. Ancak biz sadece hayır cephesine değil, evet oyu vereceğini belirten kurum ve kişilere de ziyaretlerde bulunuyoruz. Evet veren de hayır veren de vatandaşımızdır, vatanseverdir." ifadelerini kullandı.

Parti heyetinden yapılan açıklamada çalışmaların devam edeceği, farklı siyasi parti, kurum ve kanaat önderleriyle birlikte, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin sürdürüleceği belirtildi.

 

 

 


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.65 6.20 5.90 5.15