Tek hedef şampiyonluk

Tek hedef şampiyonluk

17.2.2017 11:20

Igor Tudor kendisini 1.5 yıllığına Galatasaraylı yapan sözleşmeye imza attı

Igor Tudor’un imza töreni, Galatasaray Dursun Özbek’in de katılımıyla Türk Telekom Arena’da gerçekleşti. Karabükspor’un başındayken Beşiktaş şampiyon olacak sözleri hatırlatılan Tudor, “Evet Beşiktaş için dediklerim doğru. Ama ben şimdi buradayım ve takımı şampiyon yapmak için geldim” dedi. Hırvat teknik adam Real Madrid’ten teklif gelirse gider misinizi sorusuna ise şu yanıtı verdi: Şimdiden önümüzdeki yılı konuşmak anlamsız. Önemli olan şu anki 14 maç. Onlara odaklanmamız lazım. Benim tek amacım var o da Galatasaray’ı şampiyon yapmak.

TAKIM RUHU ÖNEMLİ’

Igor Tudor oynatacağı sistemle ilgili olarak, “Bir hoca olarak sistem çok önemli değil. Benim için en önemli şeylerden biri takım ruhu. Takımın saha içindeki fedakarlığı, mücadelesi çok daha önemli. Takımdan beklediğim defansta 10 kişi defans, hücumda da aynı” ifadelerini kullandı.

DERBİYİ PAZAR OYNATIN

Dursun Özbek, 27 Şubat’ta oynanacağı açıklanan G.Saray Beşiktaş derbisinin günü için itirazlarda bulundu. Maç planlamasının yanlış olduğunu savunan Özbek, Beşiktaş’ın bu hafta lig maçının Pazar günü olduğunu vurguladı ve “Derbiyi pazartesi oynatmak hangi mantığa sığıyor. Bu pazar lig maçı oynatabiliyorsanız, derbiyi de pazar günü oynatın. Ya da bizim derbimizi pazartesi oynatıyorsanız, bu haftaki maçlarını niye pazartesi oynatmıyorsunuz. Derbiyi pazartesi oynamak istemiyoruz, neden bizim maçımız pazartesi günü?” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ MAÇINI BEKLEYİN

Takımdaki değişimi Beşiktaş maçında göstereceklerini belirten Igor Tudor, ‘’Galatasaray’ın birçok maçını seyrettim. Takımın artı ve eksilerini biliyorum. Şu anda önemli olan karakterleri tanıyabilmek. Önümüzde Rize ve Beşiktaş maçları var. Rize maçı sonrası önümüzde 8 gün olacak. Beşiktaş derbisinde somut anlamda bir şeylerin değiştiğini göreceksiniz’’ dedi.


Benzer Haberler
Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.34 3.79 3.47 3.37