İşte insanlık dedirten hareketler

İşte insanlık dedirten hareketler

2.12.2016 19:04

Rusyada aşırı soğuk nedeniyle patileri yere yapışan kedi güçlükle kurtarıldı

Rusya’da dondurucu soğuklukta ısınmak için bir aracın altına giren bir kedinin patileri yere yapıştı. Rus bir çift, uzun uğraşlar sonucunda -35 derece havada donmaktan kurtardı. Rusya'da bir çiftin gece saatlerinde park ettiği aracın altına giren bir kedinin patileri, uyuyakalmasının ardından kar ve soğuğun etkisiyle yere yapıştı.

 

Sabah durumu fark eden çift, uzun uğraşlar sonrasında sıcak su ile kediyi kurtarmayı başardı. Videoda görüntüleri kaydeden kişinin havanın —35 derece olduğunu söylediği duyuluyor.

 


Sıradaki Haber
Rus Parlamentosu Türk Akımı'nı yakında onaylayacak

Rus Parlamentosu Türk Akımı'nı yakında onaylayacak

2.12.2016 17:50

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi ve iktidar partisi Birleşik Rusya'nın Genel Sekreter Yardımcısı Jeleznyak açıklamalar yaptı

"Türk Akımı" doğalgaz boru hattı projesinin kısa zamanda onaylanmak üzere Rusya Parlamentosunun gündemine alınacağı bildirildi.

Rusya Parlamentosunun alt kanadı Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy,Rus basınına yaptığı açıklamada, Türk Akımı anlaşmasının yakın bir zamanda Duma'ya sunulacağını belirterek, "Belge Duma'ya gelir gelmez sistemli bir şekilde üzerinde çalışacağız." dedi.

Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi ve iktidar partisi Birleşik Rusya'nın Genel Sekreter Yardımcısı Sergey Jeleznyak ise, "Anlaşmanın TBMM'de neredeyse oy birliğiyle onaylanması Türk politikacıların Rusya ile ilişkileri geliştirmek istediğinin bir göstergesidir. Rusya Parlamentosunun da bu anlaşmayı yakın zamanda onaylayacağını düşünüyorum." dedi.

Jeleznyak, "Partimiz Türk halkı ile ekonomik bağların ve karşılıklı yarar sağlayan ilişkilerin yeniden kurulmasını destekliyor." ifadelerini kullandı.

Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev ise, Türk Akımı anlaşmasının yıl sonuna kadar parlamentonun onayına sunulabileceğini belirtti.

Türk Akımı'na ilişkin anlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarısı dün gece TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti.

Bugün En Çok Okunanlar