FETÖ'cü askerlere ilk ceza verildi

FETÖ'cü askerlere ilk ceza verildi

5.1.2017 14:52

Erzurum'da 2 komutana müebbet hapis verildi

15 Temmuz darbe girişiminde, FETÖ/ PDY'nin atama listesinde adı örgütün sözde 'Erzurum Sıkıyönetim Komutanı' olarak yer alan Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Murat Koçak ile 'Kırmızı Bylock' kullandığı tespit edilen Harekat ve Asayiş Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Murat Yılmaz ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 


Sıradaki Haber
Milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edildi!

Milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edildi!

5.1.2017 14:39

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Amberin Zaman'ın halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğunu belirterek Basın Kartı'nı iptal etti

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye aleyhine yazılar kaleme aldığı gerekçesiyle Amberin Zaman'ın basın kartını iptal etti.

Açıklamada ayrıca, Amberin Zaman'ın yazılarıyla halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğu belirtildi..

'MİLLİ GÜVENLİK POLİTİKASI GEREĞİ BASIN KARTI İPTAL EDİLDİ'

Açıklamada ayrıca şöyle denildi: "Ortaköy'deki terör saldırısı sonrası sosyal medyadan 'IŞİD karşısındaki en etkili güç Suriyeli Kürtler ister hain diyebilirsiniz ne isterseniz diyebilirsiniz ama gerçek bu. YPG ve SDG'nin IŞİD'e karşı en etkin güç olduğu için ABD işbirliğini onlarla yapıyor ama bunu söyleyince hain sayılıyorsun. IŞİD'e karşı en etkin güç olan YPG ve SDG'ye saldırmaya devam edilecek mi acaba?' paylaşımıyla terör örgütüne yönelik sempatisini açıkça ortaya koyduğu belirtilen Zaman'ın 'gerçek dışı değerlendirmelerde bulunarak Türkiye aleyhtarı propaganda yaptığı, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara sempatisi ve desteğinin tespit edilmesi nedeniyle milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edilmiştir" (Sabah)

Bugün En Çok Okunanlar