FETÖ, PKK militanının terör kayıtlarını silip subay yapmış

FETÖ, PKK militanının terör kayıtlarını silip subay yapmış

17.2.2017 19:26 17.2.2017 19:22

FETÖ'nün emniyetteki terör kayıtlarını silip sınav sorularını vererek subay yaptığı tespit edilen PKK üyesinin, üniversite yıllarında katıldığı eylemlere ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

İSTANBUL - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyetteki terör kayıtlarını silip sınav sorularını vererek subay olmasını sağladığı belirlenen PKK üyesinin, üniversite yıllarında katıldığı eylemlere ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün yöneticilerinden olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve itirafçı olmayı kabul eden "Necati" kod adlı gizli tanığın ifadesi doğrultusunda 5 Ağustos 2016'da örgütün askeri yapılanmasına yönelik düzenlediği operasyonda 33 kişiyi gözaltına aldı. Bu şüphelilerden 17'si tutuklandı.

Tutuklananlar arasındaki rütbeli bir askerin ifadeleri doğrultusunda soruşturmayı genişleten ekipler, ByLock kullanan ve üniversite öğrenciliği döneminde terör örgütü PKK adına gerçekleştirilen farklı tarihlerdeki 10 eylem ve protestoya katıldığı belirlenen teğmen F.U'nun da aralarında bulunduğu 4'ü rütbeli asker 5 kişiyi daha gözaltına aldı.

İzmir'deki Mayın Arama ve Kurtarma Birliğinde görev yapan şüpheli F.U'nun ifadesinde, "Üniversiteyi bitirdikten sonra Kars'ta bulunduğum sırada hemşehrim olan FETÖ sorumlusu abi bana 'gel seni subay yapalım' dedi. Ben de kabul ettim ve İstanbul'a geldim. Pendik FEM Dershanesinde hususi imamlarla görüştüm. Himmet vermeyi kabul ederek onlarla anlaştım. İstanbul'da FETÖ evlerinde kalıp sınavlara hazırlandım. Bana 'Haktan' kod adını verdiler. Abiler bana 'namaz kılıyor musun?' diye sordular. Ben hiç namaz kılmadım ancak sürekli olarak himmet verdim" dediği öğrenildi.

Reklamdan sonra devam ediyor

FETÖ tarafından emniyetteki terör kayıtlarının silindiği ve sınav sorularının verildiği tespit edilen F.U'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kamera kayıtlarında F.U'nun PKK eylemlerinde slogan attığı ve halay çektiği görülüyor.


Benzer Haberler
Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.35 3.47 3.37 3.34