Kuyu kurtarma köpeği olacak

Kuyu kurtarma köpeği olacak

17.2.2017 10:10

İstanbul Beykoz’da 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen ve 10 gün süren çalışmalar sonucunda kurtarılan “Kuyu” köpeğin yeni yuvası Beykoz itfaiye grubu oldu.

İstanbul Beykoz’da 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen ve 10 gün süren çalışmalar sonucunda kurtarılan “Kuyu” köpeğin yeni yuvası Beykoz itfaiye grubu oldu. Kurtarma çalışmalarında görevli itfaiye eri Veysel Sivri, “Kurtarma köpeği olarak yetiştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Beykoz’un Dereseki Köyü’ndeki kuyudan dün sabah çıkarılan Kuyu, tedavi edilmek üzere gönderildiği Fatih’teki hayvan hastanesinden yeni yuvası olacak Beykoz İtfaiye Grup Amirliği’ne getirildi. Kuyu köpek için bahçeye yuva konuldu. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle yavru köpek, itfaiye erlerinin bulunduğu alandaki kalorifer peteğin yanına konuldu.

Kurtarma çalışmalarına katılan Beykoz İtfaiye grup amirliğinde görevli Vedat Zor, “Kurtarma çalışmaları sonrasında, sahiplerinin de Kuyu’yu bize teslim etmesi bizi onure etti. Çok mutluyuz” dedi.

Kurtarma çalışmalarında görevli itfaiye eri Veysel Sivri de “7 aylık olduktan sonra Kuyu’yu kurtarma köpeği olarak yetiştirmeyi planlıyoruz. İnşallah bundan sonra itfaiye eri olarak devam edecek” diye konuştu.


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.33 3.12 3.34 3.33