Büyükelçiler konferansı pazartesi başlıyor

Yurt dışında ve merkez teşkilatında görevli tüm büyükelçilerin katılımıyla 2008 yılından bu yana düzenlenen Büyükelçiler Konferansı’nın 13'üncüsü, bu yıl 6-12 Ağustos 2022 tarihlerinde Ankara, Kayseri ve Nevşehir’de düzenlenecek.

Büyükelçiler konferansı pazartesi başlıyor
A+ A-

Resmi açılış 8 Ağustos günü yapılacak. Konferansla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Ülkemizi ve bölgemizi yakından ilgilendiren gelişmelerin ele alındığı, küresel eğilimlerin değerlendirildiği ve güncel sınama ve fırsatların görüşüldüğü Büyükelçiler Konferansı, dış politikamız bağlamında kurum içi planlamalar yapılması ve kurumlararası eşgüdüm tesis edilmesinin yanısıra, kamu diplomasisi bakımından da önemli bir işlev görmektedir.” denildi.

Konferansın temasının, “2023 ve Ötesinde Akil ve Müşfik Türk Diplomasisi” olarak belirlendiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bahsekonu tema, Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 100’üncü ve Hariciye Teşkilatımızın kuruluşunun 500’üncü yıldönümünü idrak edeceğimiz 2023 yılına yaklaşırken, ülkemizi sahada ve masada güçlü kılan ‘Girişimci ve İnsani Dış Politika’ anlayışımızın bir tezahürüdür. Konferans kapsamında Büyükelçilerimiz, Cumhurbaşkanımız ve TBMM Başkanımız tarafından kabul edileceklerdir. Kabine üyesi Bakanlarımız, üst düzey kamu görevlilerimiz ve yabancı konuklar da Büyükelçilerimize hitapta bulunacaklardır.

Etiketler yurt dışı resmi açılış merkez teşkilatı dışişleri bakanlığı kayseri nevşehir