Hakkımızda

KÖKLÜ GAZETE

Aydınlık, tam bir asırdır aydınlatıyor. 1 Haziran 1921 günü Şefik Hüsün Değmer önderliğinde çıkan ilk nüshadan bugüne Aydınlık, 100 yılda; Doğu Perinçek, Nazım Hikmet Ran, Hikmet Kıvılcımlı, Şevket Süreyya Aydemir, Cemal Süreya, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz, Turan Dursun, Metin Altıok, Fikret Otyam, Yaşar Nuri Öztürk, Levent Kırca, Soner Polat gibi Türkiye’nin önemli aydınlarına ev sahipliği yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

GERÇEĞE SADIK GAZETE

Aydınlık, 100 yıldır “Emek-Namus-Vatan” diyerek Türk milletini gerçeklerle buluşturuyor. Yalan ne kadar para ederse etsin Aydınlık için “bir gerçek bin yalandan üstündür”. Bu yüzden Aydınlık, haberlerini bilimi esas alarak, gerçeğe dayanarak yapıyor.

YARINI YAZAN GAZETE

Aydınlık’ı diğer gazete ve haber sitelerinden ayıran en önemli özellik dünü aktarmanın yanında, haberleri, köşe yazıları, analizleri ve öngörüleriyle, yaşanacakları bugünden bildirmesidir.

Ana sloganımız bu nedenle, “Aydınlık yarını yazar!”

Dünde takılı kalarak geçmişin gündemlerini değil, gerçeklere dayanarak Türkiye’nin önündeki gündemleri yazıyoruz.

TARAFLI GAZETE

Aydınlık, “tarafsız gazetecilik” aldatmacasına düşmez. Aydınlık taraflıdır. Türkiye’nin bağımsızlığından yana taraftır. Vatandan yana taraftır. Üretimden, üreticiden yana taraftır. Yükselen Asya’dan yana taraftır.

HAYATIN İÇİNDE GAZETE

Aydınlık, her konuda başvurabileceğiniz bir kaynaktır. Siyasetten ekonomiye, sanattan spora kadar her konuda Türkiye’nin geldiği noktayı yıllar öncesinden tespit ettik. Tespit etmekle kalmadık, çözümlere de işaret ettik.

Aydınlık, çok yönlülüğüyle üreticinin, esnafın, öğrencinin, kadının ve sanatçının gündemiyle sayfalarını doldurmaktadır.

ÇAĞIN ÖNÜNDE GAZETE

Aydınlık, çağı yakalayan değil, çağın önünde giden gazetedir.

İnternet sitemiz Aydinlik.com.tr ve dijital gazetemiz E-Aydınlık’la da yeni mecralara Aydınlık’ın ışığını ulaştırıyoruz. İnternet ve sosyal medyada doğru haber almak zorlaşmışken, Aydınlık haberciliği parmakla gösteriliyor.

ÖRGÜTLÜ VE ETKİLEŞİMLİ GAZETE

Aydınlık okurları kendi aralarında örgütlüdür. Türkiye’nin bütün illerinde, Aydınlık’ın her eve girmesi için özveriyle çalışan AydınOkur temsilciliklerimiz bulunmaktadır.

Kitlemizin önemli bir özelliği de gazetesini rehber olarak görmesidir.

Aydınlık okuru, gazetenin de sahibidir.

Manşetlerimiz, sayfalarımız, köşelerimiz; sanayici ve tüccarlara, işçi ve çiftçilere her zaman açıktır.

Aydınlık, okuyucusuyla etkileşimi önemser, fikir vermek için fikir almayı bilir.

Sitemizde her habere yorum yapabilir, öneri ve eleştirilerinizi bizlere iletebilirsiniz.