Dama Çözümleri (08 Şubat 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 08 Şubat 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda.

Dama Çözümleri (08 Şubat 2020)
A+ A-

Güzel günler göreceğiz

2020 nedense acılar üzüntüler ölümler ile geldi. Elazığ ve Malatya'daki kayıplara henüz gözümüzün yaşı dinmemişken Van Bahçesaray ve İstanbul Sabiha Gökçen'den gelen haberlerle yeni acılara gark olduk. Ülkece Van'da karlar altında kalıp ve yine ulus olarak hep birlikte göklerden düştük. Bu felaketlerde hayatlarını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, bütün yaralılara acil şifalar diliyorum. Umarım ülkemizin ve dünyanın alacağı son kötü haberler bunlar olur.

İyi haberler ve başarılarla dolu yeni bir dönem ve iklime gireceğimizi umuyorum. Nitekim bir yandan da güzel haberler de almaktayız. Dama için iyi adımlar ve iyi haberler gelmeye devam ediyor. Van'da uluslararası bir turnuva hazırlığı yapılırken Şanlıurfa'dan da yöresel bir turnuva haberi geldi. Van'da Necmi Idiz'in, Urfa'da İsmail Buz'un çabalarıyla bir olgunluğa ulaşan girişimler umarım müspet olarak neticelenecektir.

Ayrıca geçen hafta kaybettiğimiz Hasan Aktaş'ın (Pala) anısına Kuveyt'in Pala'sı olan Abdorrahman Al Ruwayyeh Kuveyt'te onun adına bir mini turnuva düzenledi. İstanbul'da da bir turnuva yapmak için benden yardım talep etti. Ben de kendisine memnuniyetle yardım edebileceğimi, bundan onur duyacağımı belirttim. Hasan Aktaş'ın anısına bir mini turnuva yapacağız. Al Ruwayyeh'in sponsor olacağı organizasyon derneğimiz aracılığıyla yapılacaktır. Tüm bu güzel gelişmelerin tarihlerini yakında açıklayacağım.


Dama Çözümleri (08 Şubat 2020) - Resim: 1

08 Şubat 2020 Dama çözümleri birinci oyun

Dama Çözümleri (08 Şubat 2020) - Resim: 2


08 Şubat 2020 Dama çözümleri ikinci oyun

Dama Çözümleri (08 Şubat 2020) - Resim: 3