Dama Çözümleri ( 1 Şubat 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 25 Ocak 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri ( 1 Şubat 2020)
A+ A-

DAMAYA ADANMIŞ BİR HAYAT

Son zamanlarda çok üzücü haberler alıyoruz. Yangınlar, depremler, vefatlar kayıplar.

Öncelikle Elazığ'da yaşanan depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyorum. Avustralya'daki yangınlar, Kobe başta olmak üzere spor camiasında ki kayıplar derinden canımızı yaktı. Bu acıların yanında, dama camiasını da ziyadesiyle üzen bir vefat yaşadık. Hiç şüphesiz her damadcının gerçekten çok sevdiği Hasan Aktaş'ı (Pala Hasan) maalesef ki kaybettik. Vefakar, fedakar bir dostumuz ağabeyimizdi. Dama ile ilgili her organizasyona madden, manen, bedenen ve ruhen katkı sağlayan, aksiyonların içinde olan bir dama severdi. İstanbul'a dışarıdan gelen her misafir ile yakından ilgilenir, kısıtlı imkanlarına rağmen cömertliğinden taviz vermeyen, cana yakınlığı ile damayı en iyi temsil eden damacılardan biri idi. Dama camiası için gerçekten bük ve üzücü bir kayıp.

Son iki yıldır dârül aceze de kalan Hasan abimiz orada bir dama organizasyonu yapmamız konusunda bizi teşvik ediyor, orada kalan insanlara çok iyi moral olacağı konusunda bizi iknaya çalışıyordu. En sonunda Derneğimizin engelli dama severler ile kordinasyon kurulu başkanı Muammer Çayırtarla ile birlikte bu konuya eğilmeye karar verdik. Ancak düşüncemizi hayata geçiremeden Hasan abimizi kaybettik. Nurlar içinde uyu Pala Hasan.

Bu hafta sorularımız Elazığ'ın ünlü dama ustalarında Yüksel Dağ ve İstanbulun önede gelen ustalarından Hayri Aslan'dan gelecek.

Dama Çözümleri ( 1 Şubat 2020) - Resim: 1

SORULAR VE YANITLAR

Dama Çözümleri ( 1 Şubat 2020) - Resim: 2


SORU-2

Dama Çözümleri ( 1 Şubat 2020) - Resim: 3


Etiketler Dama