Dama çözümleri (11 Mayıs 2019)

Dünyaca ünlü Türk Daması Aydınlık'ta... Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırlayacağı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık gazetesinde. Yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 11 Mayıs 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (11 Mayıs 2019)
A+ A-

TÜRK DAMASI FEDERASYONU (TÜDAF)'NDA YENİ DÖNEM BAŞIYOR

Olağan genel kurulumuzun denk geldiği zaman dilimi öyle enteresan oldu ki... Önü arkası seçim heyecanı. Umarım bu heyecan da ülkemiz icin hayırlı olur.

Gelelim TÜDAF olağan genel kuruluna. 11/05/2019 tarihinde yapılacak olan genel kurula, mevcut federasyon başkanımız Mustafa Muzaffer CEYLAN başkanlığındaki tek liste ile gidilmektedir. Japonya'dan Katar'a, İran'dan Kıbrıs'a temsilciliklerin olacağı, yurt içinde de damanın olduğu hemen her beldenin temsil edilmesini sağlayacak geniş tabanlı bir yönetim kurulu çabası bulunmaktadir. Bu meyanda Muzaffer CEYLAN gerek yurt ici seyahatlerde gerekse uluslararası istişarelerde genelin teveccühü olan isimlerin olduğu bir liste hazırlamıştır. Bu listede bulunan bütün temsilciler aynı zamanda kendi yöre ve beldelerindeki yerel yönetimler ve iş dünyası ile olan sponsorluk ve diğer ilişkilerden yetkili olcaklardır. Bu yetkilendirme aynı zamanda sorumlulukta yüklenmek anlamına gelecektir. Camiamıza yönetim kurulunda ismi olmayan bütün büyük değerlerimizin öneri uyarı söz hakkı bâkidir. Tek adayla seçime gidilen bu olağan genel kurulun camiamızı kenetleyeceğine inancım tamdır. Bu şekilde hedeflerimize daha emin adımlarla ilerlerlememiz ve gereken devlet ve kamu desteğini de arkamıza almamız kuvvetle muhtemeldir. Bu secimde elbette bazı görev değişiklikleri de olacaktır. Bu güne kadar gururla yürüttüğüm Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'nı layıkıyla yapacağına ve çok daha ileriye taşıyacağına emin olduğum sevgili dostum Mehmet Özer ÖZERKMAN'a devretmekten büyük memnuniyet duyacağım.

Saygılarımla Ahmet Murat

***

11 Mayıs tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

1. Oyun...

1. Oyun çözümü...

2. Oyun...

2. Oyun çözümü...