Dama Çözümleri (11 Nisan 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 11 Mart 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (11 Nisan 2020)
A+ A-

HEM İYİ HEM KÖTÜ HABER

Dama camiasına çok güzel haberler vermek isterdim ama, maalesef Boyacı Turan abimizden sonra Denizlili milli hakemlerimizden Halil Beşli abimizi de Kovid-19 nedeni ile kaybettik. Tekrardan kendilerine rahmet kederli aileleri ve dama camiasına başsağlığı diliyorum. Bu arada İstanbul Dama Derneği Başkanı, sevgili dostum, abim, yol arkadaşım Mustafa Sancak ve değerli eşi ablam Aysel Sancak da korona ile savaşı kazanarak bir nebze olsun sevinmemize vesile oldular. İkisine de sağlık ve huzur diliyorum. Kıymetli Adbulvedut İdin abimizin ablası Saniye ablamıza da şifalar diliyorum. Velhasıl, ülkemiz ve dünyanın bir an önce bu illetten kurtulması hepimizin dileğidir.

Bu arada dama PlayOk, LudoTeka ve Cik-cik üzerinden online oynanmaya devam ediyor. Maalesef ki orada da bir kaç kişi virüs etkisi yapıyor. Bu zor günlerde herkesin birbirine moral vermesi, destek olması gerekirken, özellikle Ludoteka sitesinde etik konulara dikkat etmeyen birkaç arkadaşı buradan nezakete davet ediyorum. Sahte isimlerin arkasına saklanarak, kabalık etmeye devam ederseniz sizi ifşa eder ve yazılımla oynadığınızı da belgeleri ile ortaya koyarım, aklınızı başınıza toplayın. Bu kocaman güzide topluluğu birkaç çürük yumurtanın bozmasına camia izin vermez, haberiniz olsun.

Şimdilik hepinize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bugün herkese uluslararası dama elçisi Fadi Omran ve Filistin şampiyonu Fareed Bâkır arasındakı maçı izlemeyi öneriyorum. Fadi'nin sayfasından.

Bu hafta sorularımız Grand Master Tarek Massoud'dan gelecek.

11 NİSAN 2020 SORU VE ÇÖZÜMLERİ

Dama Çözümleri (11 Nisan 2020) - Resim: 1


2'NCİ SORU VE YANITI

Dama Çözümleri (11 Nisan 2020) - Resim: 2