Dama çözümleri (14.09.2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 14 Eylül 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (14.09.2019)
A+ A-

İŞSİZ DÜNYA ŞAMPİYONLARI

Son iki yılda hem bireysel hem de takım şampiyonalarına adeta ambargo koyuyorlar ama onların asıl savaşı ekonomik şartlarla. Uluslararası veya ulusal bütün müsabakalara favori olarak katılıyor olsalarda ne yazık ki düzenli bir gelir ve sponsor desteği yokluğu şampiyonlarımızın kazandıkları bu onuru bile hakkıyla doyasıya yaşamalarına maalesef imkan vermiyor.

2018 Dünya şampiyonu Ogün Tancer ve 2019 şampiyonu Göksel Kaya'dan bahsediyorum. Bu bireysel şampiyonluklarına aynı yıllar içinde Ogün 2 Göksel'de 1 takım şampiyonluğu sığdırdılar. Yani iki yıla 5 şampiyonluk sığdıran iki işsiz büyük şampiyon. Bunun adı ayıptır. Adı dahi telaffuz edilemeyen sporlara sahip çıkmak için birbirleriyle yarışan belediyeler, iş dünyasının büyükleri adınızı onlarca ülkede duyuracak olan, üstelik öz kültürümüz "Türk Daması'na" sahip çıkmak sizin yükümlülüğünüzdür. Daha ne duruyorsunuz.


(a) oyun..

(a) oyun çözümü....


(b) oyun..

(b) oyun çözümü...