Dama çözümleri 22 Mayıs 2021

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de... 22 Mayıs tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri 22 Mayıs 2021
A+ A-

Dama çözümleri 22 Mayıs 2021 - Resim: 1

Geçen hafta Murat KESER abimle başladığımız ve geri dönüşlerden anladığım kadarıyla son derece de ilgi gören röportajın devamıyla buradayız. Böyle büyük bir ilginin olması da gayet normal, zira camiamız içerisinde Murat KESER sevgisinin elle tutulur ve ayakları yere basan net bir karşılığı var. Tanıdığı tanımadığı bütün damacılara sevgi ve özveri ile yaklaşan birini sevmemek mümkün değil.

Gelelim röportajın devamına.

- Murat abi pandemi öncesinde Ege Damacılar Derneği olarak şahane faaliyetlerde bulundunuz, başarılı organizasyonlara imza attınız. Lakin öyle bir Uluslararası Bornova turnuvası yaptınız ki camiamızdaki yerli yabancı herkes takdir ve övgüyle bahsediyor. Şahsen ben de sizleri tekrar tebrik ediyorum çok başarılı bir organizasyon oldu. Devamı gelecek mi?


- Aslına bakarsan o turnuvanın asıl başarısı bizden çok Bornova Belediyesine ait. Özellikle Sayın başkanımız Dr. Mustafa İDUĞ ve Kültür İşleri Müdürü'müz Sayın Dr. Yasin BARUT bizlere her konuda yardımcı olmanın ötesinde turnuvamızı adeta sahiplenerek her ayrıntının sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlamak için cansiperane bir gayret gösterdiler. Daha da iyisini yapmak üzere her konuda mütabık kalmış olsak ta maalesef pandemi sürecinin araya girmesi ile turnuvamızı ertelemiş olduk. Pandemi sonrası daha iyisini yapacağımızdan şüphe olmasın. Ama senin de katkını bekliyorum. Senin deneyimlerinden ve organizasyon becerilerinden yararlanmak bize büyük katkı sağlayacaktır.

- Seve seve abim. Emir sayarım. Devamının gelecek olmasına cidden çok sevindim. Abi sadece bir kez görmelerine ve kısa bir temas olmasına rağmen yerli yabancı dama severlerimizin hem Mustafa Başkan hemde Yasin Müdürle çok pozitif bağları oldu. Sizin Mürşit abinin muhakka bunda katkınız olmuştur. Nasıl aracılık ettiniz?


Dama çözümleri 22 Mayıs 2021 - Resim: 2

Öncelikle teşekkür ederim. Soruna gelince inan çok kestirmeden söylüyorum camiamızdaki insanların başkanımız Sayın Mustafa İDUĞ ve Kültür Müdürü'müz Sayın Yasin BARUT'a olan teveccühlerinde inan ne benim nede Mürşit abinin ilgisi ve aracılığı yok. Başkanımız ve müdür beyin kişilikleri ve çalışkanlıkları camiamızın damacıları tarafından gözlemlenmiş, muhabbetleri de spontan gelişmiş bir durumdur, dahlimiz yok. Unutma ki dama gibi zeka gerektiren bu zihin sporunun mensupları yüksek zeka ve öngörüye sahiptirler. Samimiyeti ve güzel yüreği onlardan daha hızlı kim görebilir! Başkanımıza ve müdürümüze olan teveccühleri bundandır.

Murat abim çok teşekkür ederim bu keyifli sohbet için umarım bir sonraki sohbetimiz vechen olur. Bütün dama severlerin olduğu ben de senin sohbetinden mutluluk duyuyorum. Son olarak camiamıza neler söylemek istersin?

Ahmetçiğim sevgili dama severlere seslenmeden önce senin aracılığınla Aydınlık Gazetesi yönetimine Türk Daması'na katkıları ve teveccülerinden dalayı teşekkür ediyorum. Uluslararası Bornova Turnuvasında Aydınlık temsilcisi bizim onur konuğumuz olsun isterim. Dama sever kardeşlerim bilir ben sevgiye ve onun gücüne inanan bir insanım diliyorum ki dama camiasında sadece sevgi ve saygı olsun gereksiz çekişmeler sürtüşmeler olmasın. Ben 53 senedir dama ile hemhal olmuş ve damayı çok seven bir dostları çoğunun abisi bazılarının da kardeşiyim. Beni bu kadar uzun süre aktif olarak damanın içinde tutan damaya olan kuru sevgim değil elbet. Damanın içinde var olan güzellikler, dostluklar ve muhabbettir. Dileğim ve umudum bunun sürekli ve ebedi olmasıdır. Coronanın da bir an önce dünya insanlarının yakasından düşmesi en büyük dileğimdir....

İnşallah

Çevirim içi röportajlar devam edecek saygıdeğer dostum Doç. Dr. Bülent AYBERK ile yakında çok kapsamlı bir "dama" sohbetimiz olacak, şahsen merakla bekliyorum. Siz de Haziranı beklemeyin!

Yazımı sonlandırmadan Grand Master Sinan ARSLAN'a katkıları için teşekkür ediyorum. Bu hafta soracağım sorulardan biri de onun tescilli "Deve Boynu" oyunu olacak. Diğer sorular Murat KESER ağabeyimden keyifli hafta sorularınız olsun.

Dama çözümleri 22 Mayıs 2021 - Resim: 3


Dama çözümleri 22 Mayıs 2021 - Resim: 4Dama çözümleri 22 Mayıs 2021 - Resim: 5


Etiketler Dama spor türkiye zekâ