Dama Çözümleri (28 Aralık 2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 28 Aralık 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (28 Aralık 2019)
A+ A-

KATARDAN DA ZAFERLE DÖNDÜK
Geçtiğimiz hafta sonu Katar'da düzenlenen uluslararası dama turnuvasını takım halinde birinci tamamlamanın yanında sporcularımız bireysel derecelere de adeta ambargo koydular. Her birini tek tek kutluyor onlarla gurur duyduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. Biribirine yakın tarihlerde iki ayrı ülkede iki farklı uluslar arası turnuva olunca haliyle iki ayrı takım kuruldu. Kuveyt'te Faik, Suat ve Nihat ile ilk üç sırayı aldığımızı size aktarmıştım. Milli sporcu Dursun Yıldırım öncülüğünde kurulan ve Katar'da ülkemizi temsil eden, Dursun Yıldırım, Murat Keser, Halit Coşkun ve Hanifi Yılmazdan oluşan takımımız turnuvaya damgasını vurup döndü. Dursun Yıldırım 1. Hanifi Yılmaz 2. Olarak duble yaparken Halit Coşkun 6. Murat Keser de 9. Oldu. Böylece milli sporcularımızın tamamı ilk ona girmiş oldu. Takımımızın teknik ve organizasyon sorumluları Halil İbrahim Yıldırım ve Erin Yıldırak ta üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirerek uluslararası dama camiasının takdirini kazanmışlardır. Ayrıca milli takımımızı orada yalnız bırakmayan Katar Türkiye Büyük Elçiliği müsteşarı Sayın Selçuk Kürşad Koca'ya Türk Daması adına teşekkürlerimi sunuyorum. Böylesi şahane bir organizasyonu gerçekleştiren Katar tertip heyetine, özelliklede Mohamad Al Suluati'ye tebrik, takdir ve teşekkürlerimi Türkiye dama camiası adına bildirmekten mutluluk duyarım.
Bu yazıyı hazırlarken aldığım üzücü bir haberde beni derinden üzdü. Büyük şampiyonlarımızdan Faik YILDIZ'ın yeğeni maalesef 6. kattan düşerek ağır yaralanmıştır. Federasyonumuz, derneğimiz ve camiamız adına geçmiş olsun diyor acil şifalar diliyorum.
Bu hafta sorularımız turnuvanın yıldızlarından Grand Master Hanifi Yılmazdan galecek.

28 Aralık Dama Çözümleri

Çözüm 2

28 Aralık Dama Çözümleri