Dama çözümleri (6 Nisan 2019)

Dünyaca ünlü Türk Daması Aydınlık'ta... Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırlayacağı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık gazetesinde. Yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 6 Nisan 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (6 Nisan 2019)
A+ A-

MİLLİ TAKIMA MİLLİ DUYGULARLA SAHİP ÇIKALIM

25-28 Nisan tarihleri arasında Lübnan da yapılacak olan Türk Daması milli takımlar şampiyonasına gidecek olan ve şampiyon olması neredeyse kesin olan milli takımımız maalesef ki maddi zorluklarla boğuşmaktadır. Bir önceki şampiyonada beraberlik dahi almadan bütün maçlarını kazanıp şampiyon olan takımımız, ünvan korumak için katılacağı bu yolculukta maalesef ki seyahat masraflarını dahi karşılayacak güce sahip değildir. Övündüğümüz seksen milyonluk ülkemizden de hiç bir katkı alamıyoruz. Bir futbolcunun kazandığı bir günlük parayla dahi, Türk Damasının bütün sorunları kökünden çözülebilir. Mesela Arda Turan bir günde yaklaşık 65.000 TL kazanıyor. Bu bizim bir yıllık bütçemizden fazla, kaldı ki bizim bu bütçe için herhangi bir kaynağımız yok. Gelin hep birlikte bu görevi ustlenip Milli Takımımıza sahip çıkalım. Bu konuda özellikle belediyelerimiz den ve ilgili bakanlıklardan desteklerini bekliyoruz.

Lübnan'dan aldığımız davete bağlı, Dünya Dama Şampiyonasında yer alacak Takım Oyuncuları; Faik YILDIZ, Göksel KAYA, Ogün TANCER ve Dursun YILDIRIM olup 25-28 Nisan 2019 günlerindeki Şampiyonada ülkemizi temsil edeceklerdir. Kendilerini başarı dileklerimizle uğurluyoruz.

M. Muzaffer Ceylan
TÜDAF Y. K. Başkanı


***

6 Nisan tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

1. Oyun...

1. Oyun çözümü...

2. Oyun...

2. Oyun çözümü...