Perinçek: CHP'nin afişleri ABD'ye selam gönderiyor

Perinçek, Tv 100’de katıldığı ‘Pazar Siyaseti’ adlı programda CHP’nin ‘cinsel yönelim’ ve ‘etnik köken’ kavramlarını içeren afişleriyle ilgili "O afişler ABD'nin görmesi için asıldı. Açıkça PKK ve HDP'ye selam gönderiyor o afişler. Etnik vurgu ne demek?" ifadelerini kullandı.

Perinçek: CHP'nin afişleri ABD'ye selam gönderiyor
A+ A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Tv100 ekranlarında Pınar Işık Ardor’un sunduğu ‘Pazar Siyaseti’ programına katıldı.

CHP’nin ‘cinsel yönelim’ ve ‘etnik köken’ gibi ayrıştırıcı ifadelerin yer aldığı afişlerine ilişkin konuşan Perinçek, eşcinselliğin Türkiye’ye Batı’dan ideolojik ve kültürel olarak dayatıldığını belirterek “Biz Türk toplumunu eşcinselliğe mi hazırlayacağız? O tür tercihleri olan insanlar elbette yaşamlarını özgür bir biçimde sürdürebilirler ama biz bunun propagandasını yapmak doğru mu?” şeklinde konuştu.

Eşcinselliğin kurumsallaştığı toplumlardaki ahlaki çürümeye işaret eden Perinçek, “Bu afişleri doğru bulmuyorum. Çünkü intiharı doğru bulmuyorum, uyuşturucuyu doğru bulmuyorum. Kadına şiddeti doğru bulmuyorum.” dedi.

“ETNİK KÖKEN DEDİĞİNİZDE EŞİTLİKTEN DE VAZGEÇİYORSUNUZ”

"O afişler ABD'nin görmesi için asıldı. Açıkça PKK ve HDP'ye selam gönderiyor o afişler. Etnik vurgu ne demek?" diyen Perinçek sözlerine şöyle devam etti:

Biz Vatan Partisi olarak şunu söylüyoruz: Türk de biziz, Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz.

Atatürk ne diyor: Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.

Eşitlik de burada. Bunu ayırdığımız zaman, azınlıklar yarattığınız zaman eşitlikten de vazgeçiyorsunuz.

O bakımdan Türk milleti kavramı Türkiye’de yaşayan her insan için tercih edilmesi gereken ve Türkiye’nin ilerlemesi için şart olan bir kavram.

Etiketler perinçek doğu perinçek vatan partisi chp afiş cinsel yönelim etnik köken pınar ışık ardor tv100 pazar siyaseti