Rusya'dan Dünya gençlerine seslendi

Dr. Mehmet Perinçek ve Vatan Partisi Öncü Gençlik heyeti Rusya'da Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali’ne katıldı. Perinçek etkinlikte bir konuşma gerçekleştirdi

Rusya'dan Dünya gençlerine seslendi

Rusya’da konuşan Dr. Mehmet Perinçek, bölücülük ve gericiliğe karşı Rusya’nın Ortadoğu ülkeleriyle birlikte hareket etmesinin önemine dikkat çekti. Siyaset Bilimci Dr. Mehmet Perinçek Dünya Demokratik Gençlik Federasyonu tarafından Rusya’da 19’ncusu düzenlenen Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali’nde konuştu. Mehmet Perinçek’in Soçi’deki konuşmasında salonun tamamı doldu. Salona Rusça seslenen Perinçek konuşmasında “Bölücü ve gerici teröre karşı Rusya ve Ortadoğu ülkeleriyle birlikte çabalarımızı birleştirmemiz gerekiyor” dedi.

İşte Perinçek'in konuşmasından satırbaşları:

AMERİKA KULLANIYOR’

“Amerika, Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde ülkelerimizin sınırlarını değiştirmeye ve bunları bölüp yerlerine küçük kukla devletçikler kurmaya çalışıyor. Amerika bu küçük devletçikleri de kendi planları çerçevesinde kullanıyor. Bu yüzden de terör örgütleri Washington’a lazım. Trump’ın söylediği gibi IŞİD bunlardan bir tanesi. Fakat bu Amerika’nın bir eli, bir ayağı o da gerici, yobaz terör. Fakat diğer taraftan Amerika bölücü terörü de kullanıyor. Bunu kimin olduğunu tahmin etmek zor değil. ABD, Kürt ayrılıkçıları kendi kara gücü olarak değerlendiriyor. PKK ve PYD bunlardan bir tanesi.

ABD, bölücüleri silahla destekliyor. Onlara farklı araçlarla destek oluyor.

Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Türkiye’nin toprak bütünlüğü, İran’ın toprak bütünlüğüdür. Geçen günlerde Kerkük’e girmiş Irak ordusunu selamlıyorum. Buradan yine Suriye’de savaşmakta olan Suriye ordusunu ve onlara yardımcı olan Rus ordusunu da teröre karşı olan mücadelelerinden ötürü selamlıyorum. En başta da Türkiye’nin toprak bütünlüğü için mücadele eden Türk ordusuna selamlarımızı gönderiyorum.”

Dr. Mehmet Perinçek ve Vatan Partisi Öncü Gençlik heyeti

AYNI TEHDİTLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Kendi ülkelerimiz arasında stratejik işbirliğini sağlamamız lazım. Çünkü aynı tehditle karşı karşıyayız. Bölücü ve gerici teröre karşı Rusya ve Ortadoğu ülkeleriyle birlikte çabalarımızı birleştirmemiz gerekiyor. Amerika’nın provokasyonlarına karşı uyanık ve dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü Amerika bizim ülkelerimiz arasında çeşitli sorunlar yaratmaya çalışıyor. Türkiye’nin de bu noktada Suriye’ye karşı hataları oldu. Fakat önümüzdeki süreçte Türkiye, Suriye ile ilişkilerinidüzeltecek.

BÜYÜK DEVLETİN ENSTÜRMANI’

Terörü tartışmak ve teröre çare bulmak için ilk önce terörün kaynaklarını tespit etmemiz lazım. Terör örgütleri asla büyük devletler olmadan yaşayamazlar. Bu çağımızın bir tunç yasasıdır. Parayı, silahı bulmak için mutlaka büyük bir devlete muhtaç duruma gelirler. Bütün terör örgütlerinin altında büyük bir devlet vardır. Her terör örgütü de o büyük devletin enstrümanı haline gelmektedir. Büyük devletler terör örgütlerine, o terör örgütlerinin faaliyet yürüttüğü bölgelerdeki planlarını gerçekleştirmek için kullanırlar.”

Dr.%20Mehmet%20Perin%C3%A7ek
Dr. Mehmet Perinçek'in konuşmacı olarak yer aldığı konferans programı