Saraçhane’deki talebi Meclis’e taşıyacaklar! Fonlar engellenmeli propaganda yasaklanmalı

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Avukat Zühre Genişel, LGBT propagandasının yasaklanması konusunda yasa teklifi hazırladıklarını söyledi. İşte teklifin içeriği...

Saraçhane’deki talebi Meclis’e taşıyacaklar! Fonlar engellenmeli propaganda yasaklanmalı
GAZETE HABERLERİ
GAZETE HABERLERİ Editör

AYDINLIK/ ANKARA

Büyük Aile Buluşması'ndaki, LGBT propagandasının yasaklanması ve Batı'nın cinsiyet dayatmasına karşı yasal tedbir alınması talebi öne çıktı. Mitingin ardından “yasal tedbir ne olabilir” tartışması başladı. Vatan Partisi’nin yasa teklifi ise hazır. Teklif ilk önce kamuoyuna duyurulacak ardından Meclis Başkanlığına sunulacak.

HER TÜRLÜ PROPAGANDA YASAKLANMALI

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi Avukat Zühre Genişel ile yasa teklifinin ayrıntılarını ve izleyecekleri yolu konuştuk. Genişel, Vatan Partisi Öncü Kadın olarak yaptıkları çalışmaların sonucunda teklifin hazırlandığını söyledi. Teklifin içeriğine ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Bu çalışmamızda LGBT propagandasının yani normal olmayan cinsel tercihlerin, cinsiyetsizliğin özendirilmesine ilişkin yasakları esasen düzenleyen bir teklif hazırladık. Bu teklifin içerisinde LGBT'nin özendirilmesine yönelik her türlü propagandanın yasaklanması hükümleri var. Sadece propaganda değil örgütlenmenin de yasaklanması gerekiyor. Teklif bu tür faaliyetlere ilişkin cezai hükümler öngörüyor.

FONLAR ENGELLENECEK

“LGBT propagandası yurt içinden, yurt dışından, değişik kurum ve kuruluşlardan hatta başkaca devletlerden ciddi fonların aktarıldığı bir alan. Teklifte her türlü para yardımının önlenmesini, engellenmesini düzenleyen hükümler de var. Bunların da yasaklanmasına ilişkin hükümler var. Propagandanın yaygın bir şekilde kitle iletişim araçları, sosyal medya araçları gibi ürünlerle yayılmaya çalışılması halinde de bu ürünlerin toplattırılması, yayından kaldırılması gibi…”

VATAN PARTİSİ’NİN İLK İŞİ

Genişel, teklifi kamuoyuyla paylaşacaklarını ardından Meclis Başkanlığına sunacaklarını anlattı:

“Hazırladığımız bu teklifi öncelikle kamuoyuyla paylaşacağız. Milletimizle paylaşacağız, anlatacağız ki LGBT propagandasına yönelik yasaklamaların neden ibaret olduğu, niye gerekli olduğuna ilişkin daha büyük bir farkındalık oluşsun. Sonrasında da Meclis Başkanlığına sunacağız. Vatan Partisi'nin Meclis’te olduğu bir hükümet modelinde ilk iş LGBT propagandası ve örgütlenmesinin yasaklanmasına ilişkin yasal düzenleme olacak.”

Etiketler lgbt propagandası lgbt dayatması Vatan Partisi Büyük Aile Buluşması