TOKİ'den yatırım fırsatı! Yüzde 20 indirimli satılacak

TOKİ, vatandaşların yatırım yapabilmesi için uygun fiyatlı konut ve arsa satışlarına devam ediyor. 44 ilde KDV'den muaf arsa satışları başlıyor. Yüzde 20 indirim kampanyası uygulanacak arsaların satılacağı yerler ve başvuru tarihleri.

TOKİ'den yatırım fırsatı! Yüzde 20 indirimli satılacak
Tuğba Bozkurt
Tuğba Bozkurt Editör

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara yönelik kampanyalarını duyuruyor. Yatırım yapmak isteyen vatandaş TOKİ'nin resmi internet sitesinde arsa veya konutları takip ediyor. KDV'den muaf 44 ilde arsa satışı bugün itibariyle (21 Kasım 2023) başlıyor. 

Arsaların metrekare ve bulunduğu ile göre fiyatları değişkenlik gösteriyor. 44 ile 622 arsa satışa çıkacak. Arsa fiyatları 500 bin liradan başlayacak. Arsa satışlarında tutarın yüzde 25'i peşin, kalan tutara ise 24 ay vade yapılabilecek. Satışa çıkan yerler için peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulanacak.

ARSALARIN SATILACAĞI İLLER VE BAŞVURU TARİHLERİ

21 Kasım 2023 tarihinde satışa çıkacak arsaların bulunduğu iller; Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne ve Elazığ

22 Kasım 2023 tarihinde satışa çıkacak arsaların bulunduğu iller; Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa ve Mardin

23 Kasım 2023 tarihinde satışa çıkacak arsaların bulunduğu iller; Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat ve Uşak'taki arsalar satılacak.

Konular TOKİ Arsa Yatırım