Yarkadaş: Parti ilkelerinden uzaklaştıkça üye kaybediyoruz

CHP'nin parti ilkelerinden uzaklaştığını söyleyen Barış Yarkadaş, bu nedenle CHP’den son 18 ayda sadece 5 ilde toplam 70 bin üyenin istifa ettiğini belirtti.

Yarkadaş: Parti ilkelerinden uzaklaştıkça üye kaybediyoruz
A+ A-

HABER MERKEZİ

Halk TV’de Gürkan Hacır’ın hazırlayıp sunduğu ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına konuk olan CHP'li Barış Yarkadaş, CHP’nin izlediği siyasi çizgi hakkında konuştu.

CHP'nin parti ilkelerinden uzaklaştığını söyleyen Yarkadaş, bu nedenle CHP’den son 18 ayda sadece İstanbul, İzmir, Malatya, Şanlıurfa, Tunceli gibi 5 ilde toplam 70 bin üyenin istifa ettiğini belirtti. Yarkadaş, sözlerini “İstifa eden üyelerine CHP yöneticileri neden istifa ettiklerini sordu mu?” diye noktaladı.

Yarkadaş, programda şöyle konuştu: “Partinin ilkelerinden uzaklaştıkça üye de kaybediyoruz. İstanbul’da son 18 ayda 41 bin 157 üye istifa etmiş. Belediyesini bizim yönettiğimiz Kadıköy'de 2 bin 400 üye 18 ayda istifa etmiş. İzmir'de 25 bin 17 üye son 18 ayda istifa etmiş. Malatya'da 2 bin 642 kişi istifa etmiş. Şanlıurfa'da 925, Tunceli'de bin 81 üye istifa etmiş. 11 büyükşehiri kazandığımız bir konjöktürde sadece bu birkaç ilde yetmiş bine yakın üye kaybetmişsek ve bunlar da üyelerimizin yüzde üç buçuğuna denk geliyorsa yönetimin oturup 'kardeşim neden bu insanlar partiden istifa ediyor' diye düşünmesi lazım. Acaba bu istifa eden arkadaşlarımızdan bir tekini CHP yöneticileri arayıp “Arkadaş sen neden istifa ettin' diye sordular mı?”