MHP’lilerin ‘Hayır’ kampanyası başladı

MHP’lilerin ‘Hayır’ kampanyası başladı

4.1.2017 15:01 4.1.2017 14:55

MHP’li muhalifler ‘Başkanlığa Hayır’ çalışmalarına başlıyor. Meral Akşener’in de 14 Ocak tarihinde Antalya’da ‘Başkanlığa Hayır” konulu bir panele katılacağı öğrenildi.

Seda Akyüz

MHP’li muhalifler ‘Başkanlığa Hayır’ çalışmalarına başlıyor. Aydınlık’a konuşan bazı MHP’li muhalifler kahve kahve, sokak sokak gezip halka başkanlık sistemine neden ‘hayır’ denmesi gerektiğini anlatacaklarını belirttiler.

AKP ve MHP’nin üzerinde anlaştığı başkanlık sisteminin getirilmesini öngören anayasa değişikliği teklifinin TBMM Anayasa Komisyonunda kabul edilmesinin ardından MHP’li muhalifler harekete geçiyor. Önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu’na getirilerek oylama sunulacak anayasa değişikliğine ilişkin çalışmalara başlayacak olan muhalifler, “Türk milletinin bu anayasa değişikliğine izin vereceğini düşünmüyoruz” dediler.

TEŞKİLATLARIN KAFASI KARIŞIK’

Teklifin olası bir şekilde TBMM’den geçmesi halinde de çalışmalarını hızlandıracaklarını söyleyen muhalifler şunları kaydetti: “Biz başkanlık sistemini bölünme olarak görüyoruz. Kahve kahve, sokak sokak gezip halka başkanlık sistemini anlatacağız. MHP teşkilatlarında da ‘Bahçeli bu işi kabul etmeyecek’ diye konuşuluyor. Yani teşkilatların kafası ciddi anlamda karışmış durumda. Şu anda hiyerarşiye itaat ediyorlar. Genel merkez, ‘ülke eyalet sistemine girecek, başkanlık sistemi şart’ dese teşkilatların tepki vereceklerini sanmıyoruz. Başkanlık sisteminin Tayyip Erdoğan’la gelmesi çok tehlikeli.”

TÜRK MİLLETİ İZİN VERMEYECEK’

İstenilen sistemin ülkeyi bölebileceğini ifade eden muhalifler, “Umarım bu girişimleri ülkemize ağır bedeller ödetmez. Ancak biz zaten Türk milletinin bölüneceğini düşünmüyoruz. Türk milleti bu değişikliğe izin vermeyecektir. Tarihimizi bize bunu öğretti” dedi.

Öte yandan MHP Genel Başkanlığına aday olan Meral Akşener’in de 14 Ocak tarihinde Antalya’da ‘Başkanlığa Hayır” konulu bir panele katılacağı öğrenildi.  


Benzer Haberler
Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.30 4.65 4.09 3.87