'Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar'

'Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar'

11.1.2017 13:23 11.1.2017 13:20

Yeniçağ'ın deneyimli yazarı Arslan Bulut bugün ki, “AKP'nin asıl hedefi nedir?” başlıklı yazısında AKP'nin anayasa değişikliğiyle asıl amacının rejim değişikliği ve şimdiye kadar işledikleri suçları ört bas etmek olduğunu ileri sürdü

İşte o yazının ilgili bölümü:

“Peki değişiklik ile getirilen yetkiler hangi Anayasalarda var? Hitler, Weimar Anayasası'na, kendisine kanun gücünde kararname çıkarma yetkisi veren bir madde ekleyerek aynı yetkilere sahip olmuştu. Bir de bugünkü Suriye'nin anayasası var! Türkiye bu anayasa değişikliğini kabul ederse şimdiki Suriye ile aynı anayasaya sahip olacak!

Hitler modelinin nasıl başladığını, parlamento binasının Hitler'in adamları tarafından yakılmasıyla başlayan süreçte nasıl uygulamaya geçtiğini ve Türkiye'deki anayasa değişikliği ile getirilmek istenen maddelerle aynı maddelere sahip olan Suriye anayasasını daha önce yazdığım için bunları tekrarlamayacağım.

AKP'nin yapmak istediği kesinlikle rejim değişikliğidir!

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kendi geleceklerini garanti altına almak için bu anayasa değişikliğini yapmak istiyorlar' diyor ki asıl sebep budur? Öyle ki sadece Cumhurbaşkanı değil, yardımcıları, bakanları ve milletvekillerinin yargılanması da imkânsız hale getiriliyor!

Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar!”


Aydınlık'ı desteklemek için Facebook ve Twitter'da takip edin!
Köşe Yazıları Tüm Yazarlar
Tüm Haberler
0.53 2.64 3.15 3.26