'Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar'

'Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar'

11.1.2017 13:20

Yeniçağ'ın deneyimli yazarı Arslan Bulut bugün ki, “AKP'nin asıl hedefi nedir?” başlıklı yazısında AKP'nin anayasa değişikliğiyle asıl amacının rejim değişikliği ve şimdiye kadar işledikleri suçları ört bas etmek olduğunu ileri sürdü

İşte o yazının ilgili bölümü:

“Peki değişiklik ile getirilen yetkiler hangi Anayasalarda var? Hitler, Weimar Anayasası'na, kendisine kanun gücünde kararname çıkarma yetkisi veren bir madde ekleyerek aynı yetkilere sahip olmuştu. Bir de bugünkü Suriye'nin anayasası var! Türkiye bu anayasa değişikliğini kabul ederse şimdiki Suriye ile aynı anayasaya sahip olacak!

Hitler modelinin nasıl başladığını, parlamento binasının Hitler'in adamları tarafından yakılmasıyla başlayan süreçte nasıl uygulamaya geçtiğini ve Türkiye'deki anayasa değişikliği ile getirilmek istenen maddelerle aynı maddelere sahip olan Suriye anayasasını daha önce yazdığım için bunları tekrarlamayacağım.

AKP'nin yapmak istediği kesinlikle rejim değişikliğidir!

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kendi geleceklerini garanti altına almak için bu anayasa değişikliğini yapmak istiyorlar' diyor ki asıl sebep budur? Öyle ki sadece Cumhurbaşkanı değil, yardımcıları, bakanları ve milletvekillerinin yargılanması da imkânsız hale getiriliyor!

Düşerlerse yargılanacaklarını biliyorlar!”


Sıradaki Haber
Kabil'de çifte saldırıda acı bilanço: Ölü sayısı 45'e çıktı

Kabil'de çifte saldırıda acı bilanço: Ölü sayısı 45'e çıktı

11.1.2017 13:16

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 45'e çıktı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün peş peşe düzenlenen iki saldırıda ölenlerin sayısı 45'e çıktı.

Afganistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, dün Kabil'de gerçekleştirilen çifte saldırıda ölenlerin sayısının 45'e yükseldiği bildirildi.

Yaşamını yitirenlerden 36'sının parlamentodaki güvenlik görevlileri olduğu kaydedilen açıklamada, 157 kişinin de yaralandığı vurgulandı.

Çifte saldırı dün Afganistan parlamentosu binası yakınında gerçekleşmişti.

Saldırganlardan biri üzerine yerleştirdiği bombayı, parlamento binası yakınında patlatırken ikinci saldırı, ilk saldırıda yaralananların yardımına gelenleri hedef alan bomba yüklü araçla gerçekleştirilmişti.

Saldırıyı Taliban örgütü üstlenmişti. Sayed Khodaberdi Sadat/Kabil

Bugün En Çok Okunanlar