Dama Çözümleri (12 Ekim 2019)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 12 Ekim 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (12 Ekim 2019)
A+ A-

DAMA'NIN EFELERİ
EFELER YURDUNA

Türkiye'deki uluslararası Türk Daması şampiyonalarının 2019'da ki son ayağı, Aydın Efeler Belediyesi'nin sponsorluğu ve desteği ile efeler diyarı Aydın'da yapılacak.

Dursun Yıldırım (Hoca) ve Aydın Dama Derneği başkanı Güngör Kırbaş'ın organizasyon sorumlusu olduğu turnuvanın arkasındaki gerçek gücün ise, kendisi de usta bir damacının torunu olan Efeler Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih Atay olduğunu vurgulamam gerekir.

Bornova'da olduğu gibi onlarda ilk turnuvalarıını ustaların deneyimlerinden faydalanarak mükemmelleştiriyorlar. Gerek Dursun gerek Güngör bu konuda biçilmiş kaftan adeta. Ayrıca Aydın'ın süper star dama ustaları, büyük şampiyon Mesut Gencer ve 2019 dünya şampiyonu Göksel Kaya'da deneyimlerini organizasyon komitesine sunmaktan geri durmayacaklardır.

Böylesine muazzam bir sorumluluğu üstlenen ve Türk Daması'nı kalkındırma adına elini taşın altına koyan Efeler Belediyesine ve Başkan Mehmet Fatih Atay'a bütün dünya damacıları adına sonsuz teşekkürler. Umarım gelenekselleşen bir organizasyon olur. Turnuva ile ilgili her şey www.halilibrahimyildirim.com da
Bu hafta sorularımız organizasyon sorumlusu Dursun Hoca'dan.

12 Ekim 2019 tarihli dama ve çözümleri

1. oyun.....

1. oyun çözümü:


2. oyun...

2. oyun çözümü: