Dama Çözümleri (22 Şubat 2020)

Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 22 Şubat 2020 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama Çözümleri (22 Şubat 2020)
A+ A-

DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL'DA

Dama Çözümleri (22 Şubat 2020) - Resim: 1

İlkbahar ve yaz aylarının yaklaşmasıyla, dama camiasında da heyecan dolu kıpırtılar da başladı. Malum bu aylarda turnuvalar Türkiye'ye gelmekte. Türkiye takvimine yeni katılması beklenen iki yeni uluslar arası organizasyon sadece ülkemizde değil, bütün dünya dama topluluğu nezdinde de heyecana sebep olmaktadır. Van ve İstanbul'un takvime katılması damaya ekstra güç ve heyecan katacaktır. Özellikle istanbul şampiyonası yerli ve yabancı bütün dama severlerin özlemi haline dönüştü âdeta. Dünyanın neresinden bir dama sporcusu ile karşılaşsak bize İstanbul turnuvasını soruyor. İstanbul Türk Daması Derneği başkanı Mustafa Sancak ve yönetim kurulu arkadaşları da bu uğurda büyük gayret içindeler.

İBB ile yaptığmız görüşmelerin İyi haberini İyi Parti'den alacak gibiyiz inşallah. IBB meclis üyesi ve İyi Parti Grup Başkan Vekili Sayın İbrahim Özkan'ın derneğimize ve organizasyon planlarımıza gösterdiği teveccühü ve ilgili birimlere durumun iletilmesi ile bizzat meşgul olması bize umut ve şevk verdi. Zamanını ve gayretini bize ayıran İbrahim Özkan beye kendim, derneğim ve dünya dama kamuoyu adına sonsuz teşekkürler ediyorum. Ama asıl teşekkürümüz İstanbul'un ismine ve tarihine yakışan turnuvayı yaparak olacak. Avrupa'dan, Afrika'dan, Ortadoğu'dan, Uzakdoğu'dan ve Türkî Cumhuriyetlerden gelecek olan sporcu ve yöneticilerin aklında sadece istanbulun güzellikleri değil turnuvanın güzellikleri de kalacak.

22 Şubat 2020 dama çözümleri 1. oyun

Dama Çözümleri (22 Şubat 2020) - Resim: 2

22 Şubat 2020 dama çözümleri 2. oyun

Dama Çözümleri (22 Şubat 2020) - Resim: 3