Dama çözümleri (31 Ağustos 2019)

Dünyaca ünlü Türk Daması Aydınlık'ta... Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sponsorluk Kurulu Başkanı Ahmet Murat Çelik'in hazırladığı Dama Köşesi her cumartesi Aydınlık Gazetesi'nde, yanıtlar Aydinlik.com.tr'de. 31 Ağustos 2019 tarihli dama soru ve çözümleri aşağıda...

Dama çözümleri (31 Ağustos 2019)
A+ A-

HAZIRLAYAN: AHMET MURAT ÇELİK

DARISI NİCE YİRMİLERE
20. Şampiyonayı uğurladık. Şölen havasında geçen bu organizasyona en büyük katkıyı sağlayan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar'a ve Tüdaf Yönetim kurulu başkanı Sayın Mustafa Muzaffer Ceylan'a Türk Daması camiası adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu yıl şampiyonaya 52'si yabancı 223 sporcu katılırken Ege ve Güneydoğunun ağırlığı alabildiğine hissedildi. İlk 10'a dörder sporcu yerleştiren bu bölgelere Kuveyt ve İstanbul'da 1'er sporcu ile eşlik ettiler.

O kadar büyük bir çekişme oldu ki şampiyon olan Göksel KAYA'nın (Aydın Nazilli) dışında ilk 10 sadece averaj ile birbirinden ayrılabildi. Nazilli, Turgutlu ve Silopi bu yıl çok sağlam ekiplerle katılarak şampiyonaya renk katmanın ötesinde adeta gelecek yıllar için de yapabileceklerinin bir ön gösterimini sundular. Göksel Kaya'nın 1. Olduğu şampiyonayı Manisa Turgutlu'dan Erdal Çalıklı 2. Kuveyt'ten Mohammad Alraqeb 3. olarak tamamladılar.

Suat Boztepe'nin sponsor olduğu en iyi emektar sporcu ödülü de Balıkesir'den Ali Rıza Eraslan'a gitti. Bir teşekkürü de Silopi belediye başkanı Sayın Adalet Fidan ve eş başkan Süleyman Şavluk'a etmeden geçemeyeceğim. Damaya gösterdikleri ilgiyi gönderdikleri şahane takımla ispatladılar. Dilerim orada da Mustafakemalpaşa benzeri bir organizasyonu yakın zamanda görürüz.
Bu hafta sorularımız şampiyonada yapılan oyunlardan.

1 oyun....

1.oyunun Çözümü:


2. oyun...

2. oyunun çözümü...


3. oyun....

3. oyunun çözümü: