Doğu Perinçek'ten Sedef Kabaş açıklaması:Milli devleti hedef alan bir eylem

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da yayınlanan Çıkış Yolu programında ülke ve dünya gündemini değerlendirdi. Perinçek Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı'na hakaret etmesinin milli devleti hedef alan bir eylem olduğunu söyledi.

Doğu Perinçek'ten Sedef Kabaş açıklaması:Milli devleti hedef alan bir eylem

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da yayınlanan Çıkış Yolu programında ülke ve dünya gündemini değerlendirdi. Perinçek'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle:


TÜRK MİLLETİ ÇİN VE RUSYA DOSTLUĞUNA YÖNELİYOR

-Türkiye halkı Çin ve Rusya dostluğuna yöneliyor. Önceliği Rusya ve Çin'e verelim diyor. Türkiye'de yerleşmiş AB sevdası var. ABD'yi tek başına koysa yüzde 5-10 çıkacak. AB, ABD'yi kurtarıyor. Türkiye'deki iç bölünmeyle dış bölünme arasındaki örtüşmeyi de gösteriyor. MHP'de yüzde 50 Rusya ve Çin diyor. Çok çarpıcı. İYİ Parti'de bile Rusya-Çin yönelişini savunanlar yüzde 40. Demek ki bu kadar Çin düşmanlığı işlenmesine rağmen halk kabul etmiyor. Türk milliyetçiliğinin karakteri burada ortaya çıkıyor. Emperyalizmle mücadele geleneğini sürdüren bir Türk milliyetçiliği var.Bütün bu sonuçlar Vatan Partisi'nin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Milletin dış politikasında süreç Vatan Partisi'nin istediği ve yönlendirdiği şekilde gerçekleşiyor

Türkiye halkı Rusya ve Çin dostluğuna yöneliyor. O zaman Batı medyası onlar açısından büyük tehlikeyi gizleyecek. Bu anketlerden ABD çıksaydı hepsi manşet yapmıştır. Kim ABD'ye karşıysa Batı medyası tarafından hedef alınıyor. Türkiye'deki Batı medyası da Çin ve Rusya devlet başkanlarını hedef alıyor ama halk etkilenmiyor.

Seçmen Vatan Partisi'nin politikasına yöneliyor. Kararsızlar kümesinin geleceğini Vatan Partisi'nin politikaları belirliyor


İSRAİL TÜRKİYE'Yİ BÖLME PLANLARINDAN VAZGEÇMEDİĞİ SÜRECE NORMALLEŞME OLMAZ

-İYİ Parti, CHP, HDP tabanlarında Rusya ve Çin eğilimi var. Kendi tabanlarıyla kavgalılar. Bu anket aynı zamanda AK Parti'ye ciddi bir ihtar. Batı'yla yeniden dansa başlamalarına, bocalamalarına ciddi bir ihtar.

-İsrail Türkiye'yi bölme planlarından vazgeçmediği sürece normalleşme olamaz.ABD'nin East-MED'den vazgeçmesi bir taviz değil. Zaten olmayacaktı. Ama bu kamuoyu yaratmak için yapılan numaralar. Türk devleti İsrail'e ikinci İsrail planından vazgeçmeniz lazım normalleşme bu olur demesi gerekir. Bunları masayı koyması lazım. İsrail hem Türkiye'yi bölme planlarında en önde olan ülke olacak hem de İsrail'le normalleşme olacak. Bu mümkün değil. Suriye'yle problemimiz olmadığı gibi her şeyimiz ortak. PKK'yı bitirmek, Doğu Akdeniz'de yetki anlaşması yapmak, Suriye'yle ekonomik ilişki, Suriye üzerinden Rusya-İran ve Çin'i etkilemek.

Suriye çözümün anahtarı. Böyle dalgalanmalar olur ancak Türkiye'nin esas yönelimi Asya'ya.

SANAYİNİN BİR NUMARALI SORUNU ENERJİ ARZI

Enerji krizi Ocak-Şubat ayında gündeme gelecek dedi geldi. Enerji kesintileri yüzünden sanayici zarar görüyor. OSTİM'de üretim devrimi kurultayı oldu orada bir numaralı sorun enerji krizi oldu. Sanayiciler üretim kapasitemiz düşüyor, istediğimiz üretimi yapamıyoruz diyor.

Türkiye'nin enerji güvenliği Irak-Azerbaycan-İran-Rusya bu ülkelerle aramız iyi olacak. İran'da iyi ilişkilerimiz olduğu zaman daha ucuz fiyatla doğalgaz ve petrol sağlayabiliriz. Ukrayna konusunda Rusya işgalci diyerek Ukrayna'yı destekleyen politika yürütürseniz Rusya'dan nasıl enerji alacaksınız. Bunu Gazipaşa dikenli salatalık üreticilerinde bir deney yaşadık. Rus uçağını düşürdük, ekonomik ilişkilerimiz bozuldu çok büyük sorunlar oldu. O deneyimi yaşadı Türkiye tekrar etmemek lazım. Rusya'yla ilişkileri bozmamak lazım.

NATO'NUN DOĞUYA DOĞRU GELİŞMESİ TÜRKİYE ALEYHİNE

NATO'nun doğuya doğru gelişmesi Türkiye'nin aleyhine. Bu millet o haritayı görerek Rusya ve Çin'i tercih ediyor. O haritada Türkiye'nin bütün çevresinde ABD üsleri var. Bunların toplamı Türkiye'yi tehdit ediyor. Türkiye'nin güvenliği ABD ve İsrail'e karşı güvenlik. Ukrayna Karadeniz'deki Yunanistan. Akdeniz'de ABD'nin bize karşı kullandığı ülke Yunanistan. Karadeniz'de de ateşe sürdüğü ülke Ukrayna. Hırvatistan'ın NATO'dan asker çekerim açıklaması NATO'nun dağıldığının göstergesi. ABD'nin yanında kimse yok.

ÜRETİCİLERİN SORUNLARI NASIL ÇÖZÜLECEK?

Ziraat Mühendisi Deniz Altıntaş üreticilerin sorunlarını aktardı. Altıntaş şu ifadeleri kullandı: "Çiftçi pancar ekmeyi bırakırsa fabrikalar hurda niyetine satılır. ETİ Maden kamulaştırılmalı, çiftçiye gübre desteği verilmeli. Şeker pancarının tonuna 800 lira açıkladılar. Bu para 13 ay sonra ödenecek para. 13 ay bu sonra 600 liraya düşüyor. Çiftçinin önünü görmesi lazım. Türkiye'de tarımda anormal bir boşluk var. Maliyet şu anda 900 lira civarında. Devletin vermiş olduğu rakam önümüzdeki sene için 800 lira. 10 senedir şeker fabrikaları zarar ettiriliyor. Devlet şeker fabrikaları vadeli ve iskontolu şeker satıyor. Bu da fiyatları baskılıyor. Çiftçinin mecali kalmadı. Girdilerden sonra ekmeyi bırakacak. Çiftçi pancar ekmeyi bırakırsa, bu fabrikalar hurda niyetine satılacak.

MALİ ATLANTİK'E KARŞI DİRENİYOR

-Mali Afrika'nın ön cephesi, dünyanın ön cephesi. Neden? Çünkü Atlantik emperyalizmine, Fransız emperyalizmine karşı silahla mücadele ediyor. Mali'de bağımsızlığı savunan yeni bir hükümet kuruluyor ve hükümet Mali devletini yeniden örgütlüyor. Kararlı bir anti emperyalizm görüyoruz. KKTC'nin tanınması için de onları ikna etmeye çalışıyoruz.

KKTC SEÇİMLERİ: MİLLİ GÜÇLER KAZANDI

Çok mutluyuz, Batıcılar, Kıbrıs'ı Batı'ya satmak isteyenler kaybettiler. Kıbrıs'ta milli güçler kazandı, Türklük kazandı. Bütün Kıbrıs halkı kazandı.

-Biden tayfası en son Kıbrıs'ta da yenildi. ABD hep yeniliyor ve kaybediyor. Türkiye gibi KKTC'nin çok önemli ekonomik sorunları var. Onların da önünde aynı Türkiye gibi bu sorunların üstesinden gelmek gibi tarihi bir görev duruyor.

SEDEF KABAŞ'IN TUTUKLANMASI: MİLLİ DEVLETİ HEDEF ALAN BİR EYLEM

(Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklanması) Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan bir eylem var. Bu hakaret olayı milli devleti aşağılama kampanyasının bir parçası.

- Cumhurbaşkanı'na hakaretin kampanya gibi yürütülmesinin amacı şu: Türk devletinin ortadan kalkması

-Türkiye'de uzun zamandan beri katil devlet söylemi var. PKK'dan kaynaklanan ve sahte sola ve CHP'ye yayınlanan T.C. söylemi. Türkiye Cumhuriyeti'nin baş harfleri hakaret olarak gösterilmeye başlandı. Atlantik'in kontrol ettiği yayın organlarında sürekli olarak devlet düşmanlığı yapılıyor. Devleti ordusu olmayan bir millet ayak altında kalır. Bu kişinin Cumhurbaşkanı'na hakareti bir alışkanlık haline getirdiğini gösteriyor. Bu olayda eleştiri, ifade özgürlüğü yok, hakaret var. Bu Batı'yla eş güdüm halinde olan bir olay. (CHP'nin kanun teklifi) Yaratıcı yıkıcılığın önünde koşar hale gelmiş. Burada samimi bir tutum görmüyorum. Hiç kimse herhangi bir insana ve kuruma hakaret edemez. Bunda tartışmalı bir durum yok.Etiketler doğu perinçek ulusal kanal Gündem siyaset son dakika politika haber canlı yayın vatan partisi çıkış yolu