İBB’den yapboz üst geçit çalışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin  20 gün önce başlattığı Üsküdar Ünalan üst geçidindeki zemin yenilme çalışmaları yapboza döndü. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki zemine döşenen kauçuk zemin sökülerek israf edildi. İBB, sorumlu olarak yüklenici firmayı gösterdi.

İBB’den yapboz üst geçit çalışması
A+ A-

GÖKHAN BÜYÜK

İstanbul Üsküdar'da bulunan Ünalan metro ve metrobüs bağlantı üst geçidindeki üst geçit zemin yenileme çalışmaları 20 gündür devam ediyor. Çalışmalarda tam sona yaklaşılmışken tuhaf bir gelişme oldu. Tartar zemin üzerine yapılan kauçuk kaplama sökülerek israf edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmaların süresinin uzunluğundan ve zemin döşemelerinin israf edilmesinden vatandaşlar şikayetçi.

İBB DOĞRULADI

Üst geçidin uzunluğu yaklaşık 400 metre. Bozup tekrar yapılacak olan taban kaplaması için harcanan kauçuk zemin kaplamanın metrekaresi ise piyasada 450-500 TL aralığında. İsraf iddialarını, İBB’nin bu alandaki maddi zararını ve çalışmaların ne zaman biteceğini İBB yetkililerine sorduk.

İBB’den Aydınlık’a yapılan açıklamada, zeminin yapılıp daha sonra bozularak kaldırıldığı iddiaları doğrulandı. Yüklenici firmanın yaptığı çalışmada hatalar olduğu için İBB tarafından zemin kaplamanın söktürüldüğü ve tüm giderlerin yüklenici firmaya ait olduğu aktarıldı. Tartar zemin üzerine neden kaplama yapıldığı eleştirilerine ise İBB yetkilileri, tartar zeminin zamanla aşındığı ve yürüyüşü engellediği için yenileme çalışmalarına girişildiği yanıtını verdi. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

Etiketler ibb yapboz üstgeçit çalışma üsküdar istanbul