Özhaseki: Ya evinize su faturası getiren tahsildar militan çıkarsa!

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, CHP'nin Ankara'yı kazanması halinde PKK ve DHKP-C gibi örgütlerin, 'Sana destek verdik, sen de bizi gör' diyeceklerini öne sürdü.

Özhaseki: Ya evinize su faturası getiren tahsildar militan çıkarsa!

​AKP'li Mehmet Özhaseki, Evren ilçesinde partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı.

Özhaseki, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, "Kürdistan’da biz kazanacağız. Batıda da Cumhur İttifakı'na kaybettireceğiz" sözüne hatırlatarak tepki gösterdi.

Vatandaşların, 'Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir' sloganı üzerine Özhaseki, şöyle konuştu: "Kardeşiz tabii ki. Ama PKK'lılar asla kardeşimiz değil. Şimdi bu adamlar, 'batıda kaybettireceğiz' derken nereyi kastediyorlar? İstanbul'un, Adana'nın adını söylüyorlar. 'Aday çıkarmayacağız' diyorlar. Ankara'ya gelince es geçiyorlar. Biliyorlar ki; bizim hemşehrilerimiz, milli ve manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı. Bu katiller sürüsünü her gün lanetliyor. Ne olur yiğit olun. Çıkın deyin ki, 'Bu bizim ortağımız'. Değilse yine çıkın deyin ki, 'Bunlar Kandil’in uzantısı, lanet olsun, bunlar bizim ortağımız değil'. İkisini de söylemiyorlar."

'SANA DESTEK VERDİK, SEN DE BİZİ GÖR' DİYECEKLER'

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni kazanması halinde, 20 bin kişinin belediyede işe alınacağı iddiası üzerine konuşan Özhaseki, şunları söyledi:

"20 bin kişi işe adam alacakmışsınız, doğru mu?' Aynen soru bu. 'Ne gezsin ya, belediyenin bütçesi var mı? Belediyede 20 bin kişiye ihtiyaç var mı?' demiyorlar. Aynen şöyle söylüyorlar; 'ne olacaktı, tabii alacağız'. Yarın bir gün o militanlar, PKK'lıların veyahut da kafasına göre değişik örgütlere mensup olanların, ki onlardan daha tehlikeli olan DHKP-C'nin, bu ülkeyi yıkmak isteyenlerin, bölmek isteyenlerin, bunları boş bırakacağını mı zannediyorsunuz? O listelere hiç dokunmayacaklarını mı zannediyorsunuz? 'Sana destek verdik, sen de bizi gör' diyecekler. Bu oyun çok oynandı Türkiye'de. Hepimiz biliyoruz zaten bu oyunu. İnsanların parklarında artık o militanlar olacak. Allah korusun, evine su parasını getiren tahsildarın militan olduğunu bir düşünün. Başımıza gelecek felaketleri bir düşünün. Allah korusun."