Vatan Partisi'nden 'İkinci İsrail' eylemi

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel, İsrail Konsolosuluğu önünde açıklama yaptı.

Vatan Partisi'nden 'İkinci İsrail' eylemi
A+ A-

​İSTİHBARAT SERVİSİ

Vatan Partisi, Irak'ın kuzeyinde 25 Eylül'de yapılacağı ilan edilen, ABD ve İsrail destekli sözde 'Bağımsızlık referandumu'na karşı İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde 'Sözde Kürdistan referandumuna ve ikinci İsrail'e izin verilemez' pankartı açıldı, 'Kahrolsun ABD kahrolsun İsrail', 'Kürdistana geçit yok', 'Katil ABD Ortadoğu'dan defol, 'Siyonist İsrail Irak'tan defol', 'İncirlik'e el konsun Amerika defolsun' sloganları atıldı. Çevredeki yurttaşlar da sloganlara katılarak, alkışlarla eyleme destek verdi. Kitle adına basın açıklamasını Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel yaptı.

Önsel konuşmasında, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani'nin 'taşeronluk' yapmak için görevlendirildiğini belirterek şöyle konuştu: “Irak'ın toprak bütünlüğü içerisinde yer alan, başında Barzani'nin bulunduğu Kürt bölgesel yönetimi şimdi İsrail siyonizminin pençesi altına düşmüştür. Barzani'ye taşeronluk görevi verilmiştir. Sözde bağımsız Kürdistan'ın Kürtlerle alakası yoktur. Sözkonusu olan, doğrudan İsrail siyonizmine bağlı kukla bir devlettir. Bu ikinci İsrail devletidir. İkinci İsrail devleti, Türkiye, Irak, Suriye ve İran'a komşu olacak, bölge ülkelerinin toprak bütünlükleri ortadan kaldırılarak yani bölünerek kurulabilecektir.”

'EN BÜYÜK SAVUNUCU İSRAİL'

Referandumun en büyük savunucusunun İsrail olduğunu söyleyen Önsel, şu ifadeleri kullandı: “Sözde 'Bağımsız Kürdistan' hayaldir. Irak yönetimi, ülkesinin toprak bütünlüğünü korumak için kararlı olduğunu ve silahlı kuvvetlerinin bu amaçla göreve hazır olduğunu duyurdu. Türkiye, İran, Rusya ve Almanya referandum girişiminin karşısında olduklarını açıkladı. ABD bölgede yenilmiştir. Kürdistan referandumunda ayakları titremekte, zamanlamanın doğru olmadığını açıklamaktadır. Örtülü desteğini sürdürmektedir. 'Bağımsız Kürdistan' referandumunun en kararlı savunucusu İsrail siyonizmidir.”

6 MADDELİK ÇÖZÜM

Önsel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 22 Eylül'de yapılacağını açıkladığı, referandum öncesi önemli adımlar atılması beklenen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının hayati önemde olduğunu belirtti. Önsel, Vatan Partisi'nin 6 maddelik çözümünü de kamuoyuyla paylaştı:

-Ankara'daki Erbil temsilciliği derhal kapatılmalı ve temsilciler sınırdışı edilmelidir.

-Barzani yönetiminin nefes borusu konumunda olan Habur Sınır Kapısı'nın, referandumdan vazgeçilmediği takdirde 3 gün içinde kapatılacağı Hükümet tarafından ilan edilmeli, Türkmen bölgesi Telafer'den Irak'la ilişki için kapı açılmalıdır. İran'ın referandum yapıldığı takdirde Kuzey Irak'la sınırını kapatması ve alışverişini durdurması yönündeki kararını destekliyoruz.

-Barzani yönetiminin Türkiye üzerinden yaptığı petrol sevkiyatının referandumdan vazgeçilmediği takdirde üç gün içerisinde durdurulacağı Hükümet tarafından ilan edilmelidir.

-Hükümet, TBMM'yi acilen toplantıya çağırmalı, TBMM sözkonusu referandumu tanımayacağını ve Türkiye'nin milli güvenliği için her türlü tedbiri alacağını ilan etmelidir.

-Hükümet, Suriye yönetimi ile sorunlarını bir kenara bırakarak, Irak, İran ve Suriye hükümetleriyle bir araya gelerek bu girişimi durdurmak için her türlü seçeneği görüşmelidir.

-Türkiye'nin ulusal çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan ve ABD, İsrail, PKK ve Barzani'ye hizmet eden Adana'daki İncirlik üssü, ABD'nin kullanımına kapatılmalı ve Türk ordusunun denetimine verilmelidir.